Artykuły sponsorowane

A+ A A-
poniedziałek, 26 październik 2015 15:17

Z jakich dostawców korzystamy na co dzień?

W dobie rozwoju e-commerce, coraz częściej jako klienci sklepów internetowych, mamy do czynienia z firmami logistycznymi odpowiedzialnymi za transport zamówionego produktu pod wskazany adres.

Jako klienci nie zawsze mamy wpływ na to, z usług jakiej firmy dostawczej korzysta dany sklep. Jednak coraz więcej sklepów online stara się dawać swoim użytkownikom wybór i  wprowadza ofertę wielu firm kurierskich. Dzięki temu użytkownik wybiera wariant, który odpowiada mu pod względem „czasowym”, a także cenowym.

Bez wątpienia niezależnie od tego czy jesteśmy właścicielami biznesu online czy firmy wytwarzającej jakieś produkty powinniśmy pamiętać, że wybór firmy logistycznej ma ogromne znaczenie. A ostatecznie przekłada się to na zyski i wizerunek przedsiębiorstwa. Dlatego ważne jest, aby firma dostawcza wywiązywała się ze swoich zadań i gwarantowała usługę na wysokim poziomie. W tym wypadku istotny jest przede wszystkim czas dostawy, a także stan w jakim zostanie dostarczony towar.

Chcąc mieć pewność, że dokonany przez nas wybór jest właściwy warto jest się pokusić o przeprowadzenie audytu dostawców. Audyt dostawców jest narzędziem pozwalającym zweryfikować czy wybrana przez nas firma jest w stanie wykonać dobrze swoją usługę. Czyli służy on ocenie ryzyka związanego z dostawcą, pomaga w rozwiązaniu zaistniałych problemów, a także pozwala ocenić poziom usług oferowanych przez daną firmę.

Warto pamiętać o tym, że audyt dostawców może zostać przeprowadzony przed zawarciem umowy handlowej, kiedy jesteśmy na etapie wyboru partnera do współpracy, a także po zawarciu umowy handlowej, kiedy chcemy zweryfikować stopień wywiązywania się przez partnera ze swoich zobowiązań.

Jako właściciele przedsiębiorstw musimy mieć świadomość jak duży wpływ na rozwój i wizerunek naszej firmy mają partnerzy i podwykonawcy, z którymi współpracujemy. Dlatego z pełną odpowiedzialnością powinniśmy wybierać podmioty, które będą nas wspierać, a nie ograniczać.