Artykuły sponsorowane

A+ A A-
czwartek, 12 maj 2016 10:10

Bezpłatna szkoła dla dorosłych

Dorośli, to osoby o różnorakim wykształceniu. Biorąc pod uwagę wiek średni wielu z nich posiada wykształcenie zawodowe, które mówiąc szczerze na rynku powoli przestaje być atrakcyjne. Pracodawcy szukają osób z minimum wykształceniem średnim i nie obchodzi ich jakie posiadamy możliwości, jeśli chodzi o efekty pracy. Jak wdać tzw. papierek się liczy, co widać po pierwszych lepszych ofertach pracy. Nie dziwi zatem fakt, że liceum ogólnokształcące dla dorosłych Toruń cieszy się tak dużym zainteresowaniem ludzi w różnym wieku. Każdego roku zapisuje się tutaj wiele osób, których marzeniem jest kontynuacja nauki, zdobycie wykształcenia średniego, a nawet zdania matury i udania się na studia. Marzenia z dawnych lat, które z różnych powodów nie mogły się spełnić dziś jak najbardziej są możliwe do realizacji. Nie potrzebujemy zupełnie nic oprócz chęci do nauki.

Co oferuje liceum?

Przede wszystkim liceum dla dorosłych zapewnia wysoką jakość kształcenia pod kątem każdego przedmiotu. Wykładami zajmują się profesjonalni nauczyciele, którzy swój program opracowali tak, aby idealnie wpasował się w ramy weekendowych zjazdów, ale też był odpowiedni do przygotowania na egzamin maturalny. Sale, w jakich licealiści odbywają swoje lekcje są wyposażone w odpowiednie przybory, które znacznie ułatwiają naukę. Co prawda liceum dla dorosłych, to szereg przedmiotów, których normalnie uczy się młodzież. Musimy więc być przygotowani na geografię, fizykę, chemię, matematykę, biologię, j.polski, j. angielski itp. Jeśli w liceum istnieją profile dodatkowymi przedmiotami okazują się być przedmioty zawodowe. Wszystko to nie powinno przerażać, ponieważ do szkoły nie chodzimy każdego dnia, a w domu również można wiele nadrobić.

Egzaminy semestralne

 

Podczas wykładów pedagodzy nie mają czasu na pytanie, klasówki itp. Sprawdzianem wiedzy są egzaminy na koniec semestrów, które jasno wskazują poziom danego ucznia. Odbywają się one kolejno z każdego przedmiotu, a żeby móc kontynuować naukę trzeba pozyskać pozytywne oceny. Egzaminy nie są trudne dla tych osób, które faktycznie przyszły do szkoły się uczyć. Pytania obejmują to co usłyszeliśmy podczas wykładów, oraz co zanotowaliśmy w swoich zeszytach. Jeśli choć trochę przykładamy się do nauki nie powinno być problemu, aby egzaminy zaliczyć. Każda ocena jest wpisywana do indeksu, który otrzymujemy zaraz po rozpoczęciu nauki w owym liceum. Oczywiście każdy egzamin jest wcześniej zapowiedzianym, aby móc sobie przypomnieć zdobytą wiedzę. Niemniej licealiści nie znają pytań, ani zagadnień na jakie będą musieli udzielić poprawnej odpowiedzi.