Artykuły sponsorowane

A+ A A-
środa, 01 luty 2017 14:04

Budowa nie jest tylko przyjemnością, czyli obowiązkiem inwestora jest sprzątanie.

Decydując się na budowanie domu, trzeba nie tylko myśleć o samym procesie budowy. Jak można się domyśleć, inwestor posiada również szereg obowiązków, do których należy między innymi wywóz śmieci oraz nieczystości komunalnych ze swojej działki. Trzeba przyznać, że część inwestorów nawet o takim fakcie nie myśli, lub zakłada, że jakoś to będzie. Niestety przepisy w tym wypadku są restrykcyjne i już na wstępie budowy trzeba o tym pomyśleć, szczególnie jeśli chodzi o wywóz odpadów wielkogabarytowych oraz gruz.

Nic się nie jest tanie.

Gospodarka nieczystościami nie jest tania. O tym się przekonał niejeden inwestor, który chciał pozbyć się śmieci. Za wywóz tony gruzu trzeba zapłacić zazwyczaj kilkaset złotych, wliczając w to również koszt transportu i koszt ładowania. Jednak nie ma od tego odwrotu. Jak mówi ustawa o odpadach art. 3 ust 3 pkt 22, podmiot, który jest odpowiedzialny za wytworzenie odpadów, musi je usunąć na swój koszt. Jednym słowem, jeśli umowa nie wskazuje, że to wykonawca będzie usuwać odpady, musi je usunąć inwestor. Do tych odpadów zalicza się zarówno odpady stałe jak i komunalne. Praktyka pokazuje, ze część inwestorów chce uniknąć płacenia za wywóz odpadów i usuwa je podrzucając je do kontenerów na osiedlach lub porzucając je w lasach. O tym, że takie postępowanie jest nie tylko nielegalne, ale również nieetyczne chyba przekonywać nie trzeba.

Ratunek dla mieszkańców Łodzi.

O ile ktoś pomyślał wcześniej i mieszka w Łodzi lub okolicach to ma szczęście by wezwać na pomoc przedsiębiorstwo Redskip Łódź. To doskonała propozycja nie tylko dla budujących się, ale dla każdego, kto potrzebuje wywieźć gruz ze swojej posesji. Firma proponuje nie tylko usługi wywozu gruzu, ale również kompleksowe usługi związane z wywozem wielkogabarytowych śmieci. Zlecający nie musi się  martwić o pojemnik na śmiecie, gdyż firma Redskip Łódź zapewnia mu kontener, który będzie podstawiony na określoną godzinę. Co więcej Redskip zapewnia, że jeśli przywóz pojemnika się opóźni z winy przedsiębiorstwa, to zwrócą wpłacone pieniądze. Koszt wywozu jest uzależniony od wielkości pojemnika oraz rodzaju odpadów. Jednak jak zapewniają przedstawiciele przedsiębiorstwa ceny zaproponowane dla klientów są bardzo konkurencyjne. Nie warto więc nielegalnie się pozbywać nieczystości. To może nie przynieść zamierzonych oszczędności, a tylko narazić na kary oraz wstyd. Raczej warto zapoznać się z ofertą firmy Redskip.