Artykuły sponsorowane

A+ A A-
poniedziałek, 20 luty 2017 14:22

Angielski w firmie – komu to potrzebne.

Nowoczesne przedsiębiorstwa, otwarte na kontakty międzynarodowe szukają pracowników, którzy posiadają znajomość języka określanego jako Business English. Jest to jeden z języków, obok chińskiego biznesowego oraz niemieckiego biznesowego, którymi można się swobodnie porozumiewać z większością przedsiębiorstw na całym świecie.

Takie kontakty przynoszą lub mogą przynieść wielkie korzyści zarówno dla samego przedsiębiorstwa, jak i dla poszczególnych pracowników tej firmy. Patrząc jednak na rynek szkół językowych choćby w naszej stolicy angielski biznesowy  to bardzo częsta wyszukiwana fraza przez właścicieli firm, szukających kursów dla swoich pracowników, a także dla samych siebie.

Szkolenia? Jak najbardziej warto.

Większość osób uważa, że Business English to osobny rodzaj języka angielskiego, którego się jest ciężko nauczyć. O tym, że to błędne pojęcie zaświadcza ekspert ze szkoły językowej https://www.maximizing.com.pl/. To tylko jest pewna forma języka angielskiego, która tak naprawdę różni się od potocznej formy angielskiego jedynie pewnymi elementami. Wiele osób się zastanawia, czy można się uczyć Business English od „zera”. Oczywiście, że można. Szkoły organizujące angielski biznesowy w Warszawie często prowadzą kury również dla osób, które nie miały wcześniej większej styczności  z tym językiem. Dla właścicieli oraz kadry menadżerskiej problemem jest pytanie, czy zatrudniać nowych pracowników ze znajomością Business English, czy może poświęcić trochę funduszy i inwestować w już zatrudnionych pracowników organizując im kurs Business English. Oczywiście, że każda decyzja jest sprawą indywidualną, jednak trzeba powiedzieć sobie, że znajomość business English to nie jest wszystko, co powinien znać pracownik, a doświadczony pracownik to prawdziwy skarb, nawet gdy nie zna żadnego języka. Tu właśnie jest rola dla nauczycieli języka obcego, by inwestycja w pracownika dała pożądane efekty.

Jak szkolić, by mieć efekty?

Metod szkolenia języków obcych jest wiele. Każda ze szkół językowych uważa, że ich metoda jest najlepsza, najszybsza i najtańsza. Podejmując się wyboru prowadzących szkolenie, warto zwrócić uwagę właśnie na efekty szkolenia. Warto się kontaktować z osobami lub firmami, które takie szkolenia już odbyły i zasięgnąć ich opinii. Większość szkół oferuje szkolenia stacjonarne w siedzibie firmy. Ma to dobre strony, gdyż nie trzeba odrywać pracowników od wykonywania swoich obowiązków na więcej niż jest to konieczne. Można oczywiście szkolić się online, jednak taka forma szkolenia jest trudniejsza do przeprowadzenia, z uwagi na brak bezpośredniej kontroli nad postępami nauczania. Jak pokazują badania, osoby biorące udział w szkoleniach online, narzekają na trudności w zmuszeniu się do samokontroli co przekłada się na niższe efekty szkolenia. Warto więc wybrać szkolenie stacjonarne.