×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 985

Artykuły sponsorowane

A+ A A-
środa, 03 wrzesień 2014 07:18

Dobry bank to mobilny bank

Pierwsza dekada XXI wieku w bankowości stała pod znakiem lokat. Do dziś są one najchętniej wybieranym rachunkiem oszczędnościowym przez Polaków, nawet zważywszy na obniżki stóp procentowych i rozwój „biznesu chwilówkowego”. Trendy zmieniają się diametralnie, potencjał banków nie wyznaczają już rekordowe promocje czy placówki z miłą obsługą. Dzisiejszy bank to bank mobilny, dostępny 24 godziny na dobę. To zasługa nowych, acz znanych od dawna, technologii.

Internet skraca czas

Czołowi gracze na bankowej scenie zmuszeni są do ścigania się zarówno o nowego, jak i stałego klienta, przeważnie przez testowanie nowych produktów. Czynią to wykorzystując stare-nowe media, czyli internet i telefon komórkowy. Pierwsze medium zrewolucjonizowało działania banków kilka dobrych lat temu redukując osobiste wyprawy do banku do kilku kliknięć w celu zalogowania się w internetowej bankowości. Klienci nie stracili na tym bezpieczeństwa, zyskali za to czas. Zarówno na wybieranie pieniędzy, płacenie w dowolnym punkcie na świecie i podglądanie konkurencji.

Dzisiaj miejsce internetu zajął telefon. Idąc z postępem czasu i psychologią konsumentów banki zrozumiały, że podczas transakcji mamy przy sobie telefon komórkowy. Droga do mobilnych płatności stała się kwestią czasu, a jej zwieńczeniem rok 2013 roku. Wtedy po raz pierwszy z powodzeniem zastosowano technologię IKO, wypłacając telefonem gotówkę z bankomatu. Płatności dzięki smartfonom dokonuje co dzień tysiące klientów. Przede wszystkim w galeriach, ale także zastępując bankowość internetową. 

Jedyna taka karta

Telefon usprawniający wypłacanie i płacenie wykorzystują już wszystkie liczące się banki. Na telefonie wyścig innowacji wcale się nie skończył. Getin Bank „uderzył” w karty płatnicze, wbudowując w nie wyświetlacz z klawiaturą numeryczną. A właściwie przyciskami. Karta ciągle zachowuje swój kształt, a jej założeniem jest bycie na bieżąco ze swoimi środkami. Karta wskaże nam stan konta w dowolnym momencie, po wcześniejszym zalogowaniu kodem PIN. Chroni on środki przed intruzem, co sprawia, że taka karta z wyświetlaczem jest bardziej pewna od „sióstr” z funkcją PayPass.