×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 985

Artykuły sponsorowane

A+ A A-
środa, 08 październik 2014 09:54

Szorowarka – praktyczny pomocnik w sprzątaniu dużych powierzchni

Błyszczące i perfekcyjnie czyste podłogi? Taki efekt pomagają osiągać działające niezawodnie i skutecznie różnego typu szorowarki. Idealnie sprawdzają się zarówno w halach przemysłowych i magazynowych, dużych obiektach handlowych czy budynkach użyteczności publicznej, jak szkoły, banki czy urzędy.

zorowarka – co to takiego?

Szorowarki są to profesjonalne urządzenia czyszczące. Ich zadaniem jest czyszczenie podłóg poprzez ruch obrotowy okrągłej szczotki szorującej. Szczotka taka napędzana jest silnikiem umieszczonym w głowicy maszyny. Szorowarki jednotarczowe pozbawione są mechanizmu odsysającego. Oznacza to, że nie osuszają one powierzchni podczas czyszczenia. Z tego powodu po użyciu szorowarki na mokro w celu osuszenia podłogi istnieje konieczność zastosowania odkurzacza do zbierania wody lub automatu osuszającego.

Wszystkie szorowarki posiadają określone parametry takie jak: prędkość robocza, waga czy szerokość robocza. Każda szorowarka ma określoną prędkość roboczą, najczęściej od 120 do 230 obrotów szczotki na minutę. Prędkość ta zależy od modelu urządzenia. Im wyższe obroty szorowarki tym większa gwarancja dokładnego czyszczenia powierzchni. Waga urządzenia ma bardzo duży wpływ na skuteczność w sprzątaniu zanieczyszczeń. Im cięższe jest urządzenie tym większa dokładność usuwania zabrudzeń. Najczęściej występującą w szerokości pracy równej 16 cali co odpowiada szczotce szorującej. Obecnie standardowa waga takiej maszyny to 30 kg. Mimo, iż taka waga pozwala ona na sprzątnięcie większości zaburzeń, dodatkowo istnieje możliwość dociążenia każdej szorowarki.

Rodzaje

Na rynku obecnych jest wiele rodzajów szorowarek. Najprostsze z nich to urządzenia jednotarczowe tzw. dyski. Mają szerokie zastosowanie, jako pomoc w pielęgnacji twardych
i tekstylnych posadzek. Sprawdzają się one zarówno podczas codziennego czyszczenia, jak i dokładnego polerowania. Do małych i średnich powierzchni twardych polecane są szorowarki kompaktowe. Ich zaletą jest wygoda w transporcie oraz łatwość użycia. Są one prowadzone i obsługiwane manualnie. Odmianą tych urządzeń są także szorowarki prowadzone ręcznie, ale w wersji bardziej rozbudowanej. Stosowane są głównie w pielęgnacji powierzchni średnich takich, jak hale sportowe czy magazynowe, zakłady produkcyjne oraz centra handlowe.

Dostępnych jest także wiele bardziej zaawansowanych i większych urządzeń. Szorowarki
z fotelem operatora sprawdzają się podczas sprzątania średnich i dużych powierzchni. Jednocześnie są one doskonalą alternatywa dla urządzeń prowadzonych ręcznie – skraca to czas pracy i zapewnia wygodę w użyciu. Jednym z nowszych rodzajów urządzeń sprzątających są szorowarki step-on potocznie nazywane rydwanem. Jest to nowa generacja profesjonalnych urządzeń szorujących. Zapewniają one doskonałą zwrotność podczas czyszczenia, a jednocześnie pozwalają operatorowi na komfortową pracę

Jakie wybrać?

Podczas wybierania profesjonalnego sprzętu szorującego zdecydowanie warto zaufać markom cieszącym się szerokim uznaniem na świecie oraz posiadającym duże doświadczenie w produkcji takich urządzeń. Taka właśnie firmą jest Numatic, który od ponad 40 lat projektuje, wdraża nowe rozwiązania i produkuje szorowarki. Firma Numatic dostarcza wysokiej jakości sprzęt czyszczący gwarantując jego długą żywotność. Gdzie kupić? Jednym z miejsc godnych polecania jest internetowy sklep www.maszynyczyszczace24.pl. Znajduje się tu szeroka oferta urządzeń firmy Numatic przeznaczonych do sprzątania różnych powierzchni. Szczególnie rozbudowany jest wybór szorowarek, zarówno tych prostych – prowadzonych manualnie, jak i bardziej zaawansowanych – wykorzystywanych do czyszczenia dużych powierzchni. Na stronie dystrybutora znajdziemy także fachowa pomoc techniczną.

Zapewnienie dokładnego usunięcia zabrudzeń z dużych powierzchni wymaga profesjonalnego sprzętu. Warto sięgnąć po sprawdzone urządzenia dobrych marek. Firma Numatic będzie dobrym wyborem, który nie zawiedzie. Wybierając sprzęt czyszczący należy zwracać uwagę na jego jakość oraz długą żywotność, co zapewni szybkie i dokładne sprzątanie bez konieczności częstych napraw.