×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 985

Artykuły sponsorowane

A+ A A-
poniedziałek, 27 październik 2014 15:33

Responsive design - technika konieczna

Dynamicznie rozwijający się rynek urządzeń mobilnych przewrócił do góry nogami dotychczasowe rozwiązania techniczne, którymi podczas tworzenia witryn internetowych sugerowali się projektanci. Wcześniejsze działania miały zapewnić użytkownikom przeglądającym strony internetowe ich atrakcyjność w kwestii wyglądu w różnych przeglądarkach. Dziś ten zabieg nie wystarcza, ponieważ liczymy na rozwiązania owej atrakcyjności również w przenośnych urządzeniach mobilnych. Mowa tutaj o technice koniecznej, jaką okazuje się być responsive design, a którą wyróżnia się projektowanie stron Toruń.

lecenie projektu witryny internetowej, to szereg wymagań, do jakich powinni umieć dostosować się specjaliści od ich tworzenia. Technika responsive design, o której zostało wspomniane wyżej okazuje się niezbędna, aby każda strona internetowa mogła odnaleźć się na wszystkich urządzeniach, z których łączymy się z siecią. Praca w kwestii jednej architektury względem całego projektu zatem ma tutaj ogromne znaczenie, ponieważ projektanci stron www poprzez wykorzystanie techniki responsive idealnie trafiają w oczekiwania zarówno swoich klientów jak także użytkowników witryn.

Głównym celem budowy stron jest projekt pojedynczej wersji serwisu, jaka automatycznie i elastycznie dopasuje się do wielkości ekranu urządzenia, na którym będzie wyświetlana. Ułatwienie zadania polega więc na tym, iż nie zachodzi potrzeba przygotowywania wielu rozwiązań do różnej wielkości poszczególnych ekranów. Nie ważne czy do internetu wchodzisz za pomocą tabletu, smartfona, laptopa czy komputera stacjonarnego. Strona wykonana w design responsive dostosuje się do urządzenia w jednej chwili.

Nowe podejście w kwestii budowy serwisów jest obecnie konieczne. Na dzień dzisiejszy rynek przepełniony jest różnego rodzaju sprzętem za sprawą którego przeglądamy strony w internecie. Można nawet powiedzieć, że częściej korzystamy z urządzeń mobilnych niżeli komputerów. Nie mamy także pewności, jakie nowości pod względem technologicznym owych urządzeń wejdą na rynek za miesiąc, pół roku czy rok. Bez rozwiązania, jakim okazuje się być responsive design pozostaje nam tworzenie dodatkowych wersji mobilnych, które jakby nie było nie należą do nowatorskich lub po prostu ufać, iż naszą stronę będą odwiedzać użytkownicy korzystający z komputerów stacjonarnych. Takie podejście do własnego biznesu może być zgubne, ponieważ nie wychodzimy na przeciw oczekiwaniom użytkowników, a tym bardziej urządzeń, które na rynku światowym robią furorę.

Decydując się na technikę responsive design nie wybieramy sobie użytkowników z określonymi urządzeniami, ale jesteśmy dostępni dla wszystkich.