×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 985
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 983

Artykuły sponsorowane

A+ A A-

Rzecznik operacji antyterrorystycznej, Andrij Łysenko podał do wiadomości, że sytuacja w Donbasie nie wygląda najlepiej. Separatyści nie rezygnują z ostrzału, co jest świadectwem tego, że nie zależy im na rozejmie. Podczas ostrzałów trzech wojskowych z Ukrainy poniosło śmierć, natomiast jeden żołnierz został ranny. Sytuacja jest coraz bardziej niebezpieczna i jak na razie nie ulega poprawie.

czwartek, 11 grudzień 2014 06:41

Czy Wezuwiusz stanie się elektrownią?

Neapol położony w południowych Włoszech nie przyciąga turystów tak, jak dawniej. Zdecydowanie nie należy też do najczystszych miast w Europie. Niedługo jednak zyska nową atrakcję. Neapol będzie słynny nie tylko z architektury, ale także bardzo zaawansowanej technologii.

Nad Neapolem wznosi się Wezuwiusz, jeden z najniebezpieczniejszych wulkanów świata. Był rok 79, gdy erupcja w jednej chwili zniszczyła cały świat leżący u stóp wulkanu.

środa, 15 październik 2014 10:05

Popularne konstrukcje z drewna klejonego

Branża budowlana charakteryzuje się wykorzystywaniem różnego rodzaju materiałów, które mają na uwadze stabilność, wytrzymałość i bezpieczeństwo obiektów zarówno dla ich użytkowników jak także osób przebywających w pobliżu. Jeszcze nie tak dawno temu za najlepsze materiały uznawano beton, żelbeton czy stal. Obecnie króluje drewno klejone, które daje nam możliwość wykonania takich obiektów, które zachwycają wyglądem wizualnym z zewnątrz, oraz wewnątrz. Faktem jest, iż konstrukcje z drewna klejonego swoimi zaletami przewyższają wcześniej wymienione materiały, a nawet drewno lite. W związku z powyższym nowoczesne projekty oparte są na tym, a nie innym materiale, co w rezultacie daje nam pewność długowieczności owych obiektów.

środa, 02 lipiec 2014 13:45

Kominek we wnętrzach

W zimne wieczory miło spędza się czas przed kominkiem z rodziną i przyjaciółmi. Ciepło bijące z paleniska w chłodny dzień i zapach płonącego drewna sprawiają, że dom zmienia się w oazę spokoju. Domy, w których palą się kominki, są świetnym miejscem spotkań i wiele osób cieszy się rodzinną atmosferą przy ogniu, tocząc długie rozmowy lub oglądając wspólnie telewizję.

środa, 11 czerwiec 2014 11:29

Pola uprawne pod ochroną

Gospodarstwa, których sprawą priorytetową okazują się być pola uprawne zazwyczaj dopatrywane są w najmniejszych szczegółach. Rolnicy starają się zadbać o każdy szczegół, począwszy od przygotowania pola pod siew, wyboru odpowiedniej mieszanki siewnej do ochrony wzeszłych roślin aż po zbiory. Taka kolej rzeczy powinna mieć miejsce zawsze, jednakże niektórzy rolnicy pozwalają sobie na nieco mniejsze zabieganie o plony, dlatego w konsekwencji zbierają ich bardzo mało. Kluczową sprawą są środki ochrony roślin Mrocza, które niejednokrotnie przyczyniły się do tego, iż poszczególne rośliny uprawne zostały nie tylko ochronione, ale można powiedzieć, że uratowane przed różnego rodzaju chwastami, oraz szkodnikami.

wtorek, 29 kwiecień 2014 09:01

Energia prosto ze słońca

Dużo się mówi dzisiaj o energii odnawialnej oraz o ekologicznym sposobie życia. Dlatego też postanowiliśmy dzisiaj wspomnieć o elektrowni słonecznej, która funkcjonuje na Krymie już od kilku lat. Warto o niej wspomnieć chociażby dlatego, że jest ona największa na terenie Europy Środkowej i Wschodniej. Jednocześnie jest to jedna z największych tego typu elektrowni na całym świecie. Elektrownia ta posiada moc znamionowaną 80 MW i położona jest w miejscowości Ohotnikowo na Krymie. Instalacja ta często nazywana jest również parkiem

poniedziałek, 17 luty 2014 16:10

Czy Polacy są ekologiczni?

Polacy coraz częściej interesują się ekologią, segregują odpady, kupują papierowe oraz lniane torby. Wiedzą, że plastik jest niemodny i nie warto go kupować, a jeśli nawet kupią plastikowe butelki to po ich zużyciu zdejmują nakrętkę i butelkę gniotą tak, aby lepiej się rozkładała. Wiedzą, że ekologia ma wysoką cenę i dążą w tę stronę. Jednak ekologia w Polsce jest w powijakach – nie wszyscy Polacy segregują odpady, nie wszyscy oddają stare sprzęty AGD i RTV do odpowiednich punktów, a grzechem nagminnym jest wyrzucanie baterii do pojemników na śmieci. Mylimy karton z papierem i plastikiem, nie pamiętając jak je wyrzucać. Nadal kupujemy dużo tworzyw i barwników sztucznych.

poniedziałek, 17 luty 2014 16:07

Ekologia, czyli co nieco o temacie

Ekologia jest nauką o budowie oraz działaniu przyrody. Bada powiązania między organizmami a środowiskiem naturalnym człowieka. Ekologia w ostatnich latach zyskała dodatkowe znaczenie: oznacza więcej symbiozy, przyjaznego podejścia człowieka do środowiska naturalnego. Dzięki ekologii każdy człowiek może cieszyć się funkcjonowaniem w dobrym otoczeniu, bez trujących wyziewów oraz śmieci. Obecnie wszyscy wiemy, że człowiek ma ogromne możliwości wywierania wpływu na środowisko - i to tego dobrego, oraz złego. Środowisko naturalne jest przyrodą ożywioną i nieożywioną, pełną tego, co najlepsze.

poniedziałek, 17 luty 2014 16:01

Olej palmowy ekologiczny?

Ostatnio promowany jest olej palmowy jako ekologiczny , ale należy pamiętać, że jest to mit. Palmy uprawia się na terenach wylesianych, a wylesianie ma bardzo złe efekty, ponieważ dochodzi do emisji dwutlenku węgla, tygrysy i orangutany tracą miejsca do życia i pojawiają się konflikty z rdzenną ludnością. Obecnie powołano okrągły stół na rzecz zrównoważonego oleju palmowego, aby wyeliminować złe praktyki oraz wszelkie zagrożenia dla środowiska. Powinno się przede wszystkim zrezygnować z wylesiania dużych obszarów. Takie wylesianie jest negatywne i niesie złe efekty, poza tym wpływa na negatywny

poniedziałek, 17 luty 2014 15:58

Zmiany klimatu, czyli jak odwrócić trend

Zmiany klimatu zagrażają człowiekowi i przyrodzie. Wpływają także na światowe zasoby rybne. Obecnie ryby i owoce morza są najważniejszym pożywieniem oraz źródłem białka dla ponad miliarda ludzi na całym świecie. Wzrost emisji dwutlenku węgiel prowadzi do tego, że oceany są zakwaszane i gorące, a przynajmniej ciepłe. Ryby nie potrafią żyć w takim otoczeniu. Skorupiaki także źle się czują. Ryby i skorupiaki migrują z ciepłych oceanów w chłodniejsze okolice, Oceana, organizacja działająca międzynarodowo, przygotowała raport o migracjach ryb i opisująca, które kraje stracą na ucieczkach ryb. Autorzy stwierdzili, że Malediwy, Togo, Komory, Wyspy Cooka, Erytrea i Gujana najbardziej ucierpią na spadku tej ilości pożywienia.

Strona 1 z 2