×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 985
JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 983

Artykuły sponsorowane

A+ A A-
piątek, 14 lipiec 2017 10:59

Co wiemy o funkcjonalnym tarasie?

Taras, to bardzo często uwzględniana część domu w projektach. Chcemy, aby obejście naszej posesji było równie ciekawe i praktyczne jak wnętrze domu. Niemniej bardzo często nie bierzemy pod uwagę tego, że funkcjonalność tarasu może by zaskakująca. Co prawda przyzwyczailiśmy się do tego, że miejsce to służy nam do wypoczynku. Warto jednak nadmienić, że większość tarasów nadal jest praktyczna wyłącznie wtedy, gdy na dworze jest ładna pogoda. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, iż nie są one dostosowane do anomalii pogodowych, bądź też zmian pogody wynikających z poszczególnych pór roku. Całkowicie odkryty taras jest wspaniały podczas lata, dla tych którzy uwielbiają słońce lub też lubią posiedzieć na dworze wieczorem.

Decydując się na budowanie domu, trzeba nie tylko myśleć o samym procesie budowy. Jak można się domyśleć, inwestor posiada również szereg obowiązków, do których należy między innymi wywóz śmieci oraz nieczystości komunalnych ze swojej działki. Trzeba przyznać, że część inwestorów nawet o takim fakcie nie myśli, lub zakłada, że jakoś to będzie. Niestety przepisy w tym wypadku są restrykcyjne i już na wstępie budowy trzeba o tym pomyśleć, szczególnie jeśli chodzi o wywóz odpadów wielkogabarytowych oraz gruz.

czwartek, 05 styczeń 2017 15:02

Kompleksowo, czyli bez ograniczeń  

 

Firmy budowlane w obecnych czasach trudnią się szeregiem usług. Oprócz budową domów czy innych budynków zazwyczaj wykonują remonty kompleksowe, czyli każdy rodzaj pracy związanej z ulepszeniem pod kątem funkcjonalności czy też wyglądu wizualnego wnętrz i nie tylko. Do dyspozycji mamy wiele firm, aczkolwiek remonty, to ekipa, której warto zaufać ze względu na profesjonalizm. Renomę firmy tworzą jej pracownicy, a następnie klienci. Jeśli właściciel zadba o to, aby w jego firmie pracowali wyłączne fachowcy z dużą wiedzą teoretyczną i praktyczną, to bez wątpienia spotka się z zadowoleniem klientów. W konsekwencji firma będzie cieszyła się dobrymi opiniami, a co za tym idzie będzie budować swoją markę nie tylko w regionie, ale w całym kraju. Szeroki wachlarz usług, to kolejna zaleta każdej profesjonalnej firmy budowlanej.

W każdym mieszkaniu, także w tym wynajmowanym zdarzają się od czasu do czasu różnego rodzaju usterki, niosące za sobą konieczność wykonania drobnych napraw bądź remontów. Kto w takiej sytuacji powinien się tym zająć – właściciel, a może najemca? Do czyich obowiązków należą tego typu zobowiązania?

Decyzja odnośnie zakupu mieszkania powinna zostać gruntownie przemyślana pod wieloma różnymi aspektami. W końcu to inwestycja na lata - miejsce, w którym spędzimy większą część naszego życia. Nie warto podejmować jej pochopnie, ani „na szybkiego”. Czasem nawet pozornie mało istotne szczegóły – jak na przykład wybór mieszkania na parterze bądź na wyższym piętrze, w takiej czy innej dzielnicy, może mieć ogromne znaczenie dla późniejszego użytkowania.

Zdobycie zawodu pośrednika nieruchomości wymaga pewnych kwalifikacji, czyli na przykład znajomości ustaw, zdobycia konkretnej wiedzy, ukończenia kursu lub szkoły, nauczenia się jak rozmawiać z klientami. Pośrednik musi mieć licencję oraz odbyć odpowiednią praktykę. Reszta przyjdzie z czasem oraz doświadczeniem. Niezbędne umiejętności są konieczne, aby móc dobrze funkcjonować. Każdy pracownik biura nieruchomości ma obowiązek działania na rzecz swojej firmy. Jest to całkiem ważne, aby zająć się nieruchomościami i mieć do nich jak najlepszy dostęp. Nieruchomości są dobrem

wtorek, 18 luty 2014 20:24

Nieruchomość - jaka powinna być?

Nieruchomość powinna być odpowiedniej jakości. Porządne mieszkanie musi mieć odpowiednią jakość - jego parametry powinny być porządne - duże pokoje, ustawne, czyli najlepiej kwadratowe, łazienka i toaleta - najlepiej osobno, przedpokój. Balkon musi być duży, przestronny oraz jak najlepszy dla każdego z nas. Gdyby nie balkon to mieszkanie byłoby mniejsze i nie można byłoby na przykład przechowywać rzeczy na balkonie. Balkon to miejsce niezbędne i służące albo odpoczynkowi, albo przechowaniu różnych rzeczy. Jest to bardzo ważna opcja. Każda z nich jest godna rozważenia i

wtorek, 18 luty 2014 20:17

Jak kupować nieruchomości?

Nieruchomości są niezbędne, dlatego coraz więcej osób odkłada pieniądze na wkład własny, bierze kredyt i cieszy się własnym lokum – oczywiście spłacając kredyt przez 20-30 lat – jednak bez zaciągania zobowiązania kredytowego nie można mieć własnego mieszkania. Takie lokum powinno być wygodne, mające pełen komfort oraz dobrą lokalizację, czyli być położone w pobliżu sklepu, szkoły, placu zabaw, szkoła medycznamiejsca pracy. Nie zawsze wszystkie te parametry są spełnione, ale przynajmniej ich część powinna być zrealizowana. Nieruchomości należy kupować z pomocą eksperta, aby nie stać się ofiarą oszustów. Ekspert sprawdzi do kogo należy

poniedziałek, 17 luty 2014 16:24

Nieruchomości jako sektor biznesu

Dzięki nieruchomościom można zarobić całkiem dobre pieniądze. Sporo biur nieruchomości utrzymuje się z wynajmu mieszkań i domów. Sporo osób zarabia jako pośrednicy nieruchomości, mając całkiem dobrą prowizję i żyjąc na dobrej stopie. Praca pośrednika do lekkich i łatwych nie należy. Całymi dniami trzeba sprzedawać mieszkania, domy, wynajmować, przygotowywać dokumentację, jeździć z klientami na prezentację domów, biur, mieszkań. Każdy człowiek może dzięki biuru obejrzeć lokale i wybrać najlepszy dla siebie samego. Zakup domów i mieszkań to ważna

poniedziałek, 11 marzec 2013 10:13

Co zrobić, gdy łazienka jest zbyt mała?

Małe łazienki, to obecnie norma w nowoczesnym budownictwie. Można zaobserwować fakt, iż bez względu na ogólny metraż mieszkania na łazienkach oszczędza się najbardziej. Być może na początku nie jest to dla właściciela kłopotem, jednakże kiedy już owo mieszkanie kupi i zacznie urządzać zbyt mała łazienka niejednokrotnie potrafi przedłużyć prace wykończeniowe. Nikt z nas nie lubi ciasnych pomieszczeń, gdzie w zasadzie jedna rzecz stoi na drugiej. Jeśli chodzi o wnętrza łazienek wcale nie jest inaczej. W związku z powyższym szukamy rozsądnych rozwiązań, które pozwolą nam uzyskać trochę przestrzeni nie ujmując funkcjonalności. Jednym z takich rozwiązań jest kabina prysznicowa na zamówienie Bydgoszcz, która z pewnością rozwiąże szereg wątpliwości, oraz zapewni takie wnętrze o jakim marzyliśmy. Co prawda łazienka sama w sobie się nie powiększy, ale kabina wykonana na podstawie odpowiednich wymiarów nie zajmie nam miejsca, które zamierzamy przeznaczyć na inne wyposażenie, oraz nieco swobody poruszania się. Oczywiście w samej kabinie podczas kąpieli również będziemy odczuwać ogólny komfort.