Artykuły sponsorowane

A+ A A-

Nasze zdrowie i  samopoczucie w dużej mierze zależą od tego, co jemy. Dbając o wygląd, ubiór czy fryzurę nie należy zapomnieć, że kluczowe w zachowaniu świetnej formy jest odpowiednie żywienie. Jesteśmy tym, co jemy, to słowa stare jak świat, jednak wciąż aktualne.

Sposób żywienia ludzi ulegał zmianom na przełomie lat. Niegdyś popularne suto zastawiane stoły były wyznacznikiem bogactwa i dobrobytu oraz nieodłącznym elementem gospodarstw domowych idących  duchem czasu. Dziś osoby nowoczesne i bardziej świadome rezygnują z przepychu w kuchni i stawiają na zdrowotność i jakość żywności. Nastała moda na właściwe żywienie.

Najzdrowszą dieta jest zbilansowany plan żywieniowy dopasowany do naszej płci, wieku oraz stanu fizjologicznego. Powinien także uwzględniać codzienną aktywność fizyczną, tak, aby pokrywać zapotrzebowanie na wszystkie niezbędne składniki odżywcze. Odpowiednio dopasowany pod względem wartości energetycznej plan żywieniowy pomoże nam zachować prawidłową masę ciała, zrzucić zbędne kilogramów lub przybrać na wadze. To bardzo istotne aspekty z uwagi na profilaktykę groźnych schorzeń, których rozwojowi może sprzyjać niewłaściwa diet.

 Najważniejszą zasadą racjonalnego odżywiania się jest regularność spożywania posiłków oraz ich różnorodność. Jedynie urozmaicony jadłospis zapewni ma odpowiednią podaż witamin, składników mineralnych, antyoksydantów czy błonnika pokarmowego. Wszystkie te składniki są niezbędne w zachowaniu zdrowia i dobrego samopoczucia.

Zbilansowana dieta powinna dostarczać:

  • Pełnowartościowe białko i wszystkie niezbędne aminokwasy, które znajdziemy w mięsie, rybach, nabiale, mleku i jajach.
  • Węglowodany złożone i błonnik pokarmowy, z produktów takich jak pełnoziarniste produkty zbożowe, warzywa oraz owoce
  • Zdrowe tłuszcze, których źródłem są oleje roślinne, oliwa z oliwę orzechy, migdały, nasiona oraz tłuste ryby morskie
  • Witamin, antyoksydantów i składników mineralnych. Ich odpowiednią podaż zapewni jedynie różnorodna dieta, zawierające wszystkie istotne produkty spożywcze.

Przyswojenie zasad racjonalnego odżywia to nie problem. Dopiero wdrażanie ich w życie bywa niekiedy uciążliwe. Na szczęście Internet wychodzi naprzeciw oczekiwaniom wszystkich, który pragną zdrowo się odżywiać. Proponuje narzędzie ułatwiające organizowanie żywienia i zarządzanie swoim jadłospisem takie jak aplikacje mobilne dostępne na smartfony. Aplikacja DietMap to ciekawa oferta, która została stworzona z myślą o propagowaniu zasad racjonalnej diety. Każdy zarejestrowany użytkownik ma możliwość wygenerowania diety odchudzającej dopasowanego do jego potrzeb. Oprócz diety tradycyjnej, wegetariańskiej, dla diabetyka lub bezglutenowej aplikacja umożliwia wygenerowanie diety odchudzającej. Dzięki wielu przydatnym narzędziom (wymiana posiłku lub całego dnia w jadłospisie bądź dodawanie produktu, przekąski lub własnej potrawy) każdy użytkownik programu DietMap może swobodnie zarządzać otrzymanym planem żywieniowym. Aplikacja kontroluje wprowadzone przez nas modyfikacje i nie pozwala, aby zaburzyły podstawowe założenia diety bądź wpłynęły na skuteczność odchudzania. To nieocenione narzędzie dla każdego, kto chce zmieniać swoje żywienie na lepsze.

 DietMap jest idealnym rozwiązaniem dla osób zabieganych chcących mieć kontrolę nad dietą. Aplikacja to nieoceniona pomoc w kształtowaniu właściwych nawyków żywieniowych, stojąca  na straży regularnego jedzenia (automatyczne powiadomienia o zbliżającym się posiłku) oraz ułatwiająca planowanie tygodniowego menu dzięki automatycznej liście zakupów. Jeśli pragnie żyć zdrowiej i podążać za nowymi trendami koniecznie zaprzyjaźnijmy się z naszym smartfonem i sprawmy sobie osobistego dietetyka.

 

środa, 08 kwiecień 2015 00:00

Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie?

Kiedy wykupić ubezpieczenie na życie?

Każdy chciałby zapewnić swojej rodzinie bezpieczną przyszłość. Nikt nie jest jednak w stanie przewidzieć ani ochronić bliskich przed nieszczęściem. Można natomiast zminimalizować finansowe skutki nieprzewidzianych zdarzeń losowych. Odpowiedzią jest tutaj ubezpieczenie na życie.

piątek, 07 marzec 2014 13:25

Zadbaj o swoje zdrowie!

Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz – w ten sposób wagę zdrowia opiewał Jan Kochanowski. Zdrowie jest najcenniejszą wartością w życiu człowieka, dlatego też powinniśmy zapewnić jego należytą ochronę. W jaki sposób? Wykupując na przykład polisę indywidualnego terminowego ubezpieczenia na życie rozszerzoną o dodatkowe ubezpieczenia ochronne.

Kiedy może się przydać ubezpieczenie na życie?

sobota, 01 marzec 2014 10:55

A może wybrać szkołę medyczną ?

Edukacja w teraźniejszych czasach jest bardziej dostępna niż kilkanaście lat temu. Dawniej dużą przeszkodą było to, iż osoby słabsze z jednego przedmiotu były przekreślane w kwestii możliwości podjęcia interesującego ich kierunku, a nawet szkoły. Obecnie mamy mnóstwo możliwości, aby się rozwijać, a największą rolę w tym przedsięwzięciu odgrywa nasz zapał do nauki i poszerzania kwalifikacji. Nie od dziś szkoła medyczna Bydgoszcz udowadnia, że jeśli się czegoś bardzo chce, to można wyznaczać sobie cele i z powodzeniem je realizować. To co zrobimy teraz w późniejszym czasie musi zaowocować.

Czym wyróżnia się szkołą medyczna? Przede wszystkim możemy liczyć na wybranie jednego z wielu kierunków, które od zawsze nas satysfakcjonowały.