Zabiegi wykorzystujące urządzenia RF stają się coraz popularniejsze nie tylko w gabinetach medycyny estetycznej, ale również w domowym zaciszu. Co kryje się pod tajemniczym skrótem RF, jak działają tego typu urządzenia i kto może z nich korzystać?

Urządzenie RF — jak to działa?

Działanie urządzenia RF polega na wytwarzaniu fal radiowych. Radiofrekwencję wykorzystuje się w medycynie i kosmetologii do wykonywania różnego rodzaju zabiegów. Fale radiowe podgrzewają włókna kolagenowe, co powoduje poprawę ich napięcia i pozwala uzyskać pożądany efekt liftingu. Ich działanie polega na tym, że wzrastająca temperatura tkanek wywołuje skurcz włókien kolagenowych, prowadzący do ich napięcia. W ten sposób odnowiona zostaje ich struktura.

Kto może korzystać z zabiegów?

Zabiegi z wykorzystaniem urządzeń RF przeznaczone są dla osób chcących uzyskać efekt liftingu bez użycia skalpela. Jest to zabieg nieinwazyjny, który daje efekt odmłodzenia skóry. Z pomocą fal radiowych możemy nie tylko ujędrnić skórę czy pozbyć się zmarszczek. Zabiegi z wykorzystaniem fal radiowych skutecznie usuwają różnego rodzaju plamy, przebarwienia, blizny i rozstępy, redukują cellulit i poprawiają kondycję skóry.

Przed decyzją o poddaniu się zabiegowi należy skonsultować się ze specjalistą, który odpowie na nurtujące nas pytania, poinformuje o przeciwwskazaniach oraz doradzi, jakie zabiegi są dla nas odpowiednie.

Urządzenia domowe

Urządzenia do prostych zabiegów mogą być stosowane również w domowym zaciszu. Na rynku znajdziemy różnego rodzaju masażery do twarzy i ciała, urządzenia liftingujące i redukujące tkankę tłuszczową, które obiecują efekt odmłodzenia skóry za pomocą radiofrekwencji. Aby domowe zabiegi były bezpieczne, każde urządzenie RF dostępne w sprzedaży powinno posiadać instrukcję obsługi, z którą należy się zapoznać przed użyciem.

Masaże falami radiowymi są bezbolesne, nieinwazyjne, a nawet przyjemne. Objawy takie jak delikatny obrzęk, podrażnienie czy rumień mogą pojawić się u osób z wrażliwą skórą, jednak znikają one zazwyczaj w ciągu 24 godzin.

Decydując się na zabieg urządzeniem RF w domu lub w gabinecie, warto słuchać rad profesjonalistów i stawiać na jakość urządzeń, aby móc w pełni cieszyć uzyskanym efektem.