3 powody, dla których warto odwiedzić teatr dla dzieci

Teatry są otwarte nie tylko dla dorosłych – coraz większym zainteresowaniem cieszą się również teatry dziecięce. Dlaczego warto wybrać się do takiego przybytku kultury wraz z dzieckiem?

Wielu rodziców niesłusznie uważa, że teatry nie są zbyt dobrym miejscem dla dzieci. Kojarzymy je najczęściej z koniecznością zachowania powagi i ciszy, czyli z czymś, w czym maluchy nie są zbyt dobre. Jednak teatr dla dzieci to całkowicie inne miejsce – specjalnie dopasowane do małych widzów, aby zapewnić im nie tylko dobrą zabawę, ale również komfort. Jeśli także zastanawiasz się nad wybraniem się z dzieckiem do teatru, zapraszamy do sprawdzenia 3 głównych powodów, dla których warto odwiedzić teatr dla dzieci.

1. Kontakt z kulturą

Dzieci lubią oglądać telewizję czy chodzić do kina, ale teatr to już całkowicie inny poziom kultury. Wielu badaczy wskazuje, że dzieci mające od najmłodszych lat kontakt z teatrem są bardziej skłonne do odwiedzania go w późniejszym wieku, a także są bardziej otwarte na różne przejawy kultury.

2. Wsparcie dla rozwoju

Nie każdy rodzic wie, ale wizyta w teatrze dla dzieci może być również doskonałą okazją do wsparcia rozwoju malucha. Nie tylko dziecko zapoznaje się z nowymi słowami, ale również rozwija swoją wyobraźnię, empatię, poznaje różne postawy i zasady moralne. Oczywiście, wszystko zależy od tego, jaki jest jego wiek – w przypadku najmłodszych dzieci spektakle głównie opierają się na aktywizacji zmysłów przez kolory, dźwięki czy zapachy, co również pomaga we wszechstronnym rozwoju.

3. Wspaniała zabawa

Nie zapominajmy również o tym, że teatr dla dzieci może być również doskonałym miejscem do zabawy! Ciekawe, wciągające spektakle mogą od razu przyciągnąć uwagę dziecka i zapewnić mu mnóstwo frajdy. Wiele z nich również uzupełnionych jest o zabawy dzieci oraz aktorów, dlatego spektakle dla dzieci to nie tylko siedzenie w krzesełkach lub na kolanach rodziców – to też mnóstwo dobrej rozrywki, której nie jest w stanie zapewnić kino.

Z aktualnymi repertuarami teatrów dla dzieci można zapoznać się już teraz on-line – przez internet możemy również sprawdzić cenniki i wykonać rezerwację.