5 faktów o marce Bvlgari

Uważana za jedną z najbardziej luksusowych marek. Oferująca produkty zarówno dla kobiet, jak i dla mężczyzn. Inspirująca pięknymi zapachami. Marka Bvlgari podbija serca Polek i Polaków. Co warto o niej wiedzieć? Jakie są topowe produkty Bvlgari? Gdzie je można kupić? Kto stoi za jej sukcesem? Poznaj najważniejsze fakty od Bvlgari.

Bvlgari to włoski szyk

Bvlgari to włoska marka. Jej historia zaczęła się od produkcji eleganckiej biżuterii. Przez lata była ona pożądana przez kobiety i mężczyzn na całym świecie. Za sukcesem marki stoi Sotirio Bvlgari, który firmę założył w 1884 rok w Rzymie.

Logo Bvlgari nawiązuje do włoskich korzeni marki

Znane dziś wszystkim logo Bvlgari po raz pierwszy zostało użyte w 1934 roku. Pozłacane, mosiężne litery ozdobiły wtedy drzwi flagowego sklepu marki przy Via Condotti w Rzymie.

Bvlgari to marka królowych

Po biżuterię wytworzoną przez markę Blvargi przez wieki sięgały najznamienitsze osobowości, również królowe. W biżuterii z włoskiego salonu jubilerskiego można było zobaczyć m.in. księżniczkę Infanta Beatriz z Hiszpanii oraz księżniczkę Marię Jose z belgijskiej rodziny królewskiej. Klejnoty od Bvlgari skradły też serce Elizabeth Taylor, Marlene Dietrich, Sophii Loren, Audrey Hepburn czy Romy Schneider. Wyroby, które pokochały koronowane głowy i gwiazdy ekranu, inspirowane są sztuką bizantyjską i rzymskim renesansem, a także art deco. Przykładem połączenia tych stylów ze współczesnością jest m.in. pierścionek Trombino, czy bransoleta Serpenti.

Bvlgari to dziś przede wszystkim perfumy

Wraz z rozwojem firmy w jej ofercie znaleźć można było nie tylko wyroby jubilerskie, ale i inne dobra luksusowe m.in. zegarki, torebki, akcesoria, hotele. Od 1992 roku Blvgari proponuje też męskie i kobiece zapachy. Wyróżniają się one niepowtarzalnymi kompozycjami woni i pięknymi butelkami. Do najsłynniejszych perfum włoskiej marki zaliczyć można Bvlgari Omnia, które przez lata doczekały się wielu wersji, również w postaci edycji limitowanych.

Gdzie kupić perfumy Bvlgari?

Perfumy Bvlgari dostępne są w internetowych perfumeriach m.in. na https://www.perfumeria.pl/collections/bvlgari. Oprócz tego produkty włoskiej marki można kupić w ok. 300 autorskich butikach. Największy sklep na świecie znajduje się w Tokio. Oprócz tego marka posiada swoje butiki m.in. w licznych miastach USA, Meksyku, Limie, Bogocie, Sao Paulo, Sydney oraz w wielu miastach europejskich.

Marka Bvlgari to również hotele

Oprócz perfum, akcesoriów i biżuterii marka Bvlgari posiada również hotele. Zlokalizowane są one w Londynie, na Bali, w Mediolanie, Pekinie, Dubaju i Szanghaju. W kolejnych latach planowane jest otwarcie kolejnych – w Moskwie, Paryżu i Tokio. Wystrój Bulgari Hotels & Resorts nawiązuje do włoskiego designu, a aranżacją luksusowych nieruchomości zajmuje się firma architektoniczna Antonio Citterio.