5 sposobów na kreatywne i rozwijające spędzanie czasu

Czas wolny to moment, w którym możemy odpocząć od codziennych obowiązków i skupić się na działaniach, jakie określa się mianem samorozwoju. Często jednak nie wykorzystujemy go w sposób właściwy, a zamiast tego marnotrawimy go, żałując już po fakcie. By w obliczu wakacji pomóc co nieco i pozwolić na relaks w odpowiedni i ciekawy sposób, przygotowaliśmy spis kilku sposobów na spędzanie czasu – kreatywnie i rozwijająco.

Sposób 1 – kino

Nie od dziś wiadomo, że kino rozwija. Jednak jest to dobre kino, a więc nie zapominajmy, by wybierać takie filmy, które mogą coś wnieść do naszego światopoglądu. Warto poszukać kin studyjnych, niszowych i nieprzypominających wielkich kompleksów z centrów handlowych, by w spokoju skupić się na tym, co widzimy.

Sposób 2 – książka

Zawsze czytanie będzie rozwijało i nie może zabraknąć go wśród sposobów na kreatywne i rozwijające spędzanie wolnego czasu. Książka i herbata to doskonałości, które się przyciągają. Jest z nią trochę jak z filmem, też niektóre robią więcej, jednak w tym przypadku każde obcowanie z literaturą wpływa pozytywnie na Ciebie i Twoje codzienne życie. Nie warto zatem zasłaniać się brakiem czasu.

Sposób 3 – sport

Krótko, zwięźle i na temat. Sport wyzwala endorfiny, pozwala zresetować głowę i zapomnieć o wszystkim, co się stało wokół. To wysiłek fizyczny może nam dać największy odpoczynek, niezależnie od tego czy będzie związany z grą zespołową czy indywidualnymi rozgrywkami. Szachy, jako rozrywka umysłowa niestety nie wchodzą w tej sytuacji w grę. Choć polecamy je również.

Sposób 4 – teatr

To się rozumie samo przez się, tym bardziej, że repertuar w Warszawie i innych dużych miastach Polski jest niezwykle bogaty także na wakacje. Teatry dziś już nie przestają grać. Co chwila, co rusz mamy nowe przedstawienie, nową inscenizację, która zmienia nasze patrzenie i daje rozrywki. To rozwój w czystej postaci.

Sposób 5 – spacery nowymi ścieżkami

Wiele osób uważa, że chodzenie w kółko jest niezdrowe dla naszego ciała i w pewnym aspekcie nawet ma rację. Jednak szukanie nowych tras do chodzenia jest rozwijające dla mózgu i zbawienne dla synaps.

Oddawanie się różnorodnym kreatywnym rozrywką jest o tyle istotne, że pozwala na dłużej zachować kreatywność, zdrowe myślenie i funkcjonujący na najwyższych obrotach mózg, który nam kiedyś za to podziękuje.