5 sposobów na pięknie i świeżo pachnący dom

5 sposobów na pięknie i świeżo pachnący dom

Przyjemnie i zachęcająco pachnący dom wywołuje we wchodzących do niego gościach wrażenie czystości i przytulności, które trudno byłoby osiągnąć innym sposobem. Miły zapach, witający domowników już od progu sprawia, że chętnie wrócą oni do domu, a także wpływa pozytywnie na samopoczucie mieszkańców. Jak sprawić by dom pachniał pięknie? Oto 5 sprawdzonych sposobów na przyjemny i trwały zapach do domu!

1. Soda oczyszczona – do mycia lodówki i dywanów

Sekret wielu doświadczonych gospodyń stanowią nieskończone możliwości wykorzystania sody oczyszczonej. Jak się okazuje jest ona również bardzo przydatna kiedy istnieje potrzeba neutralizowania nieprzyjemnych zapachów. Soda przyda się podczas czyszczenia lodówki, można jej użyć do umycia kosza na śmieci, a także nadaje się świetnie do odświeżania dywanów na sucho.

2. Biały ocet – skuteczny w usuwaniu zabrudzeń i nieprzyjemnych zapachów

Kolejnym dostępnym pod ręką specyfikiem, który ułatwi utrzymanie nieprzyjemnych zapachów w ryzach jest ocet. Dzięki niemu można łatwo pozbyć się z kuchni, pozostałych po przygotowywaniu tłustych posiłków, zapachów. Dodatkowo ocet posiada również właściwości wybielające i nabłyszczające.

3. Zapachowe potpourri w garnku

Niekonwencjonalną metodą poprawy zapachu domu jest zagotowanie w dużym garnku kilku aromatycznych przypraw. Mogą to być listki rozmarynu połączone z laską wanilii lub cynamonu. Świetnie sprawdzą się także skórki z cytrusów, które skrywają w sobie duże ilości olejków eterycznych. Jest to dobry sposób na wykorzystanie pozostałości po owocach cytrusowych.

4. Wietrzenie pomieszczeń

Jednym z najbardziej oczywistych sposobów na odświeżenie powietrza w domu jest regularne wietrzenie. Jego skuteczność będzie jednakże uzależniona od stanu powietrza na zewnątrz domu.

5. Profesjonalne produkty – Trwały zapach do domu

Pragnąc utrzymać efekt pięknie pachnącego domu na dłużej najlepiej skorzystać z produktów profesjonalnych, które są dostępne w sklepach ze środkami czystości bądź w drogeriach. Różnego rodzaju spryskiwacze, a także dyfuzory zapewnią pomieszczeniom piękny zapach na dłużej.