5 zalet cateringu w przedszkolach i szkołach

Wielu rodziców nie kojarzy zbyt dobrze cateringu w placówkach takich jak żłobki, przedszkola czy szkoły. W rzeczywistości jednak usługi cateringowe niosą ze sobą wiele zalet – oto 5 najważniejszych z nich.

1. Niska cena

Zdecydowanie największą zaletą usług cateringowych w szkołach, przedszkolach i żłobkach jest niska cena. Niestety, utrzymanie stołówek jest dla wielu placówek bardzo wysokim kosztem, który musiałby być przerzucony na końcowego klienta, czyli na rodzica. Dzięki skorzystaniu z cateringu posiłki mogą pozostać na tym samym poziomie cenowym. W Warszawie i okolicach znajdziemy taką propozycję na eduservice.pl

2. Smaczne i zdrowe posiłki

Wbrew pozorom, catering wcale nie oznacza gorszej jakości pożywienia. W wielu przypadkach jest wprost przeciwnie, ponieważ dzięki niemu dzieci mogą jeść zdrowiej i smaczniej. Zatrudnieni w firmach cateringowych dietetycy dbają o to, aby dzieci każdego dnia otrzymywały zbilansowane posiłki zgodnie z normami, a także o to, aby były one pyszne i ładnie się prezentowały.

3. Także dla alergików

Dużym plusem cateringu jest również możliwość zamawiania posiłków dla dzieci z alergiami, na przykład na gluten, produkty mleczne, jaja. W wielu przypadkach z takiej opcji nie można było skorzystać w zwykłych stołówkach – firmy cateringowe zapewniają jednak wtedy dostęp do bezpiecznych dla alergików dań.

4. Wygoda dostawy i serwowania

Catering jest też niewątpliwie wygodnym rozwiązaniem – posiłki nie muszą być przygotowywane na miejscu i dostarczane są w wyznaczonym czasie do placówki. To powoduje, że dzieci mogą otrzymywać smaczne i zdrowe dania każdego dnia. Nie trzeba przy tym obawiać się ich świeżość – są dostarczane w specjalnych pojemnikach zachowujących ich optymalną temperaturę i smak i aromat.

5. Catering dostępny w całej Polsce

Można obecnie zamówić nie tylko catering dla dzieci w Warszawie, ale również w wielu innych miejscowościach w kraju, nawet w tych mniejszych. To powoduje, że nawet placówki położone poza dużymi miastami mogą oferować dzieciom najlepsze posiłki, które dostarczane są bezpośrednio na miejsce.