Apartamenty w Gdańsku – sprawdzony pomysł na lokatę pieniędzy

Mieszkanie na wynajem jest obecnie jedną z najlepszych metod na lokatę pieniędzy. Gdańsk jest jednym z tych miast, gdzie taki zakup pozwala na zysk sporo większy niż na lokacie bankowej.

Gdańsk kojarzy się przede wszystkim z wyjątkowymi zabytkami, a także z wakacyjnym wypoczynkiem. Widać to również na lokalnym rynku mieszkaniowym, ponieważ duża część kupowanych tutaj nieruchomości przeznaczana jest na wynajem.

Jeśli chodzi o apartamenty Gdańsk sprzedaż jest na bardzo wysokim poziomie. Deweloperzy przez cały czas realizują nowe inwestycje mieszkaniowe, które przyciągają zainteresowanych nie tylko z kraju, ale również zagranicy.

Aby zarobić na wynajmie apartamentów jak najwięcej, warto przede wysokim określić, do kogo chcemy kierować swoją ofertę. Gdy zależy nam głównie na kierowaniu oferty do turystów, poszukujmy nieruchomości w dobrej lokalizacji – blisko centrum, z widokiem na morze, z dostępną w okolicy potrzebną infrastrukturą. Z kolei wtedy, gdy planujemy wynajmować mieszkania osobom niebędącym turystami – studentów, młodych pracowników, rodzin, warto szukać ofert poza ścisłym centrum, gdzie ceny będą niższe. Jednocześnie ważna jest także dobra komunikacja.

Ile możemy zarobić na wynajmie apartamentu w Gdańsku? Najwięcej zyskamy w sytuacji, gdy wynajmiemy na dłuższy czas nieruchomość położoną w centrum. Mniej z kolei zyskamy na wynajmie tańszych mieszkań, ale ich zakupienie również nie będzie kosztowało nas bardzo dużo. Najczęściej zarobek w skali rocznej wynosi od około 4 do nawet 5 proc. w skali roku, czyli możemy uzyskać nawet więcej niż na najlepszych lokatach bankowych.

Jednocześnie mieszkania są przyszłościową formą lokaty pieniędzy, ponieważ ich ceny rzadko spadają i w ciągu ostatnich lat spadki były tylko niewielkimi korektami. Z roku na rok wartość nieruchomości, zwłaszcza w dużych miastach, rośnie, co przekłada się również na duże zainteresowanie inwestorów. Sytuacja ta dotyczy również Gdańska, w którym możemy zarobić na wynajmie mieszkań i bardziej luksusowych apartamentów naprawdę sporo.