Atrakcje turystyczne i baza noclegowa, czyli dlaczego warto odwiedzić Karpacz?

Tak popularne Tatry czy Bieszczady to wcale nie jedyne popularne opcje odpowiednie w momencie, gdy w trakcie weekendu czy wakacji chcemy odpocząć w górach. Pamiętajmy, że warto również zdecydować się na odwiedzenie Karpacza i Karkonoszy! Czemu? Odpowiedź znajdziecie w dalszej części naszego tekstu!

Przede wszystkim, pamiętajmy, że zdecydowanie się na Karpacz będzie dla nas prawdopodobnie znacznie korzystniejsze finansowo. Tatry, zwłaszcza Zakopane i jego okolice, od dawna słyną m.in. z tego, że jest tam niestety niezwykle drogo. Również w Bieszczadach z roku na rok ceny idą w górę. Dlatego, naszym zdaniem, warto szukać alternatyw – a na pewno jedną z nich jest właśnie Karpacz. Co nas jednak w nim czeka i jakie atrakcje ma on do zaoferowania odwiedzającym?

Natura i wypoczynek dla aktywnych

Zacznijmy od tego, co na pewno zainteresuje największą ilość osób. Jeżeli lubimy wyzwania i górskie szlaki, to nie możemy ominąć Śnieżki, najwyższego szczytu w tych okolicach – jego wysokość wynosi bowiem 1602 m.n.p.m. Co ważne, na szczycie możemy liczyć na wspaniałe widoki, m.in. dzięki staremu schronisku górskiemu, znajdującemu się po czeskiej stronie, jednak obecnie służącemu głównie jako punkt widokowy.

Jeżeli będzie nam mało, powinniśmy zdecydować się na odwiedzenie Kotła Małego Stawu. Jest to miejsce wyjątkowo urokliwe i piękne, co potwierdzają liczni turyści, którzy zdecydowali się na jego odwiedzenie. Warto też odwiedzić Słoneczną Polanę znajdującą się również w tych okolicach. W tym wypadku, jeżeli chcielibyśmy zostać w tym miejscu na ciut dłużej lub po prostu odpocząć w trakcie wędrówki, powinniśmy pamiętać, że znajdziemy tu schronisko górskie Samotnia.

Jeżeli chcemy sprawdzić swoje siły podczas wspinaczki, powinniśmy odwiedzić Krucze Skały – jest ona wśród nich aktywnie uprawiana.

Pamiętajmy również, aby chociaż na chwilę odwiedzić Świątynię Wang – zdaniem wielu jeden z najważniejszych zabytków Karpacza. To XII-wieczna świątynia, pierwotnie znajdująca się w Norwegii, lecz w wieku XIX została sprowadzona do Polski. Wiele z jej elementów to oryginały, część to niezwykle wierne kopie. Całość natomiast prezentuje się wybornie – polecamy tę atrakcję wszystkim, nie tylko fanom Norwegii czy architektury!

Atrakcja dla dzieci w Karpaczu

Doskonale zdajemy sobie sprawę, że osoby, które odwiedzą Karpacz, często zrobią to ze swoimi dziećmi i nie ma w tym nic dziwnego. W takich wypadkach trzeba pomyśleć nie tylko o atrakcjach skierowanych do dorosłych, ale również o tych, które przyciągną i zaciekawią naszą pociechę. Na szczęście i w tym wypadku Karpacz ma do zaoferowania naprawdę wiele!

Jeżeli mamy odpowiednio dużo czasu, to warto odwiedzić Hotel Gołębiewski i znajdujący się w nim Park Wodny Tropikana. To wspaniała atrakcja, doceniana nie tylko przez osoby mieszkające w Karpaczu i okolicach, ale również przez bardzo wielu przyjezdnych turystów.

Samo miasto ma również do zaoferowania dzieciom sporo, jednym z przykładów jest, chociażby, lokalny plac zabaw, doskonale wyposażony i bezpieczny, dzięki czemu zaskarbił sobie serca wielu dzieci i ich rodziców. Natomiast jeżeli złożyło się tak, że nasze dziecko jest wielkim fanem klocków LEGO – to znakomicie! W Karpaczu bowiem możemy odwiedzić interaktywną wystawę tych klocków, dzięki czemu nasze dziecko nie tylko pogłębi wiedzę i kreatywność, ale będzie się na niej znakomicie bawiło.

Dla odważnych natomiast doskonałą propozycją będzie Park Linowy Tarzan – atrakcja uwielbiana zwłaszcza przez chłopców. Jest to miejsce, które dostarczy dzieciom prawdziwej frajdy. Sami rodzice mogą być o nie spokojni, ponieważ Park jest naprawdę bardzo bezpieczny.

Jeżeli to wciąż mało – warto poczytać więcej o takich atrakcjach jak Alpine Coaster, szklak Karkonoskich Tajemnic czy Western City. Jesteśmy pewni, że każdy młody turysta znajdzie tutaj miejsce dla siebie!

Noclegi w Karpaczu

Nie można zapominać, że kluczem do udanego wyjazdu jest oczywiście dobry pokój czy po prostu miejsce noclegowe. I tutaj doradzimy, na co warto się zdecydować! Naszym zdaniem doskonałym wyborem będzie Leśny Dwór – najstarszy pensjonat w tych okolicach, który od lat dba o komfort pobytu swoich gości. Słynna restauracja, okazyjne ceny, świetna lokalizacja czy standard to tylko niewielka część z powodów, dla których warto postawić właśnie na Leśny Dwór.

My gwarantujemy, że pobyt w nim będzie należał do niezwykle przyjemnych!

Noclegi w Karpaczu