Badania genetyczne

Współczesny postęp medycyny pozwala nie tylko skutecznie leczyć skomplikowane choroby, ale również wykrywać je jeszcze na etapie prenatalnym! Dzięki temu można niemal natychmiast wdrożyć odpowiednie leczenie lub przygotować się do niego zaraz po narodzinach dziecka. Placówek, które podejmują się badań genetycznych jest dziś coraz więcej. Jedną z czołowych w naszym kraju jest placówka Gyncentrum.

Rodzaje badań genetycznych

Badania genetyczne w Gyncentrum.pl to szeroki wachlarz testów, wśród których największą popularnością cieszą się: testy pokrewieństwa, badania genetyczne w kierunku potencjalnych nowotworów czy wreszcie badania wskazujące przyczynę niepłodności czy nawykowych poronień.
Testy pokrewieństwa najczęściej wykonuje się, aby ustalić ojcostwo, a co za tym idzie, aby sądownie starać się o alimenty w sytuacji, kiedy mężczyzna nie chce uznać swojego dziecka. Badania genetyczne w Gyncentrum.pl w kierunku określenia pokrewieństwa respektowane jest przez wszystkie sądy i staje się niepodważalnym dowodem w wielu sprawach sądowych.
Dużą popularnością cieszą się też dziś badania genetyczne, które wskazują predyspozycje do zachorowania na określony rodzaj nowotworu. Obecne tempo życia, stres i śmieciowe jedzenie to główne powody tak drastycznej zachorowalności na raka. Dzięki badaniom genetycznym określa się tzw. markery nowotworowe, które są odpowiedzialne za powstanie raka jajnika, trzustki czy raka wątroby. Badania genetyczne w kierunku nowotworów nie są obecnie wykonywane masowo w celach profilaktycznych, ale duża część pacjentów decyduje się na nie, aby mieć pewność, że ich zdrowiu nic nie grozi.

Badania genetyczne dla kobiet

Trzecią grupą badań genetycznych stanowią badania wskazujące na przyczynę niepłodności lub problemów z donoszeniem zdrowej ciąży czy nawykowych poronień. Obecnie ten problem dotyka ogromną liczbę młodych kobiet, a winne temu są w większości właśnie predyspozycje genetyczne.
Dzięki tego typu badaniom mamy możliwość wskazania określonych mutacji genowych, które odpowiedzialne są za implantację zarodka oraz za szereg ciężkich wad i schorzeń, z którymi może narodzić się dziecko, a które skutecznie można wykryć na etapie prenatalnym.

Kto powinien udać się na badania genetyczne?

Badania genetyczne w Gyncentrum.pl są dedykowane osobom, u których w najbliższej rodzinie wykryto przypadki chorób nowotworowych oraz dla wszystkich kobiet, które z nieznanych powodów nie są w stanie donosić zdrowej ciąży lub tracą ja na bardzo wczesnym etapie.