Breloki na wagę złota

Najszybsze samochody i najlepsze gadżety – wszystko dzięki jednej, prestiżowej marce. Porsche od początku istnienia podbija serca mężczyzn na całym świecie. Zresztą nie tylko panowie mają słabość do niemieckiego producenta, bo luksusowe breloki samochodowe są również cenione przez kobiety, które mają problem z odnalezieniem kluczy w torebce. Zobaczmy jak to się stało, że Porsche uzyskało dzisiejszy status legendy motoryzacyjnej.

Historia legendy

Firma Porsche swoją nazwę zawdzięcza nazwisku swojego twórcy. Na rynku istnieje od 1931 roku, ale pierwszy samochód został wyprodukowany kilka lat później. Właściciel, Ferdynand Porsche, doświadczony inżynier, szkolił się konstruując samochody dla marki Dailmer. Od zawsze jego projekty osiągały najlepsze wyniki, jak np. Mercedesa Compressor Sports, który w latach dwudziestych zwyciężył w wyścigu Targa Florio.

Kiedy Porsche założył swoją własną firmę, był przekonany, że potrafi stworzyć produkt unikalny, który będzie zachwycał nie tylko osiągami, ale również niebanalnym designem. Po pewnym czasie firmę przejął jego syn, Ferry, jednak ojciec nadal miał decydujący głos, wypuszczając w 1947 roku pierwszy seryjny pojazd.  To Porsche 356, do którego części zapożyczono od Volkswagena Garbusa, a nazwa miała sugerować, że to 356 z kolei projekt Ferdynanda. Wielokrotnie modyfikowany samochód doczekał się autorskiego silnika Porsche i był masowo produkowany do 1965.

Od początku samochody marki miały sportowy design i sprawdzały się na torze wyścigowym, gdzie zdobywały najwyższe osiągi. Kultowy i ponadczasowy model Porsche 911 to istny flagowiec niemieckiego koncernu. Powstał w 1963 roku i ciągle ulegał doskonaleniu – głównie dotyczyło to silnika, który był coraz większy i mocniejszy. Porsche 911 to legendarny samochód, cudowne dziecko rajdów i wyścigów lat sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, nadal pożądany przez fanów marki Porsche.

Przydatne gadżety

Najbardziej rozpoznawalny samochód Porsche, czyli dziewięćset jedenastka, doczekał się wielu modyfikacji i odwzorowań. Jako najpopularniejszy z modeli, swoje designerskie odzwierciedlenie ma między innymi w gadżetach dedykowanym prawdziwym koneserom Porsche. Dla kolekcjonerów szczególne znaczenia mają mini modele aut oraz breloki samochodowe. Są one świetnym dopełnieniem stylu każdego mężczyzny, dla którego jazda luksusowym samochodem to przyjemność oraz prestiż. Wykonane z najlepszej jakości skóry lub odlewane z cynku, tworzone z dbałością o szczegóły i precyzją, która jest znakiem rozpoznawczym Porsche. Breloki samochodowe dla mężczyzn (oryginalne dostępne na https://sklep.porsche.pl/) przedstawiające odlew ulubionego modelu auta np. 911, albo z logiem marki, bądź w formie tarczy hamulcowej, to świetny sposób, aby się wyróżnić i podkreślić swoją ekskluzywność. Breloki samochodowe posiadają też funkcje praktyczną, ponieważ zwiększają ciężar kluczy, przez co trudniej o ich zgubienie. Sprawdzają się też w damskich torebkach, w których można znaleźć wszystko, ułatwiając zlokalizowanie kluczy do samochodu.

Długowieczność Porsche

Marka Porsche, rozpoznawalna na całym świecie, do dziś produkuje samochody sportowe oraz luksusowe auta osobowe. Choć marka zdobyła rozgłos wygrywając rajdy i wyścigi długodystansowe, to przez lata ulegała przeobrażeniom i tworzy teraz zupełnie nowe kategorie samochodów użytkowych. Przykładem może być Porsche Cayenne, model terenowo-sportowy. Nad Wisłą też ma swoich wiernych fanów – W Polsce pierwsze Centrum Porsche zostało otwarte w 2006 roku w Warszawie, a obecnie jest ich pięć. Na całym świecie istnieją Kluby Porsche zrzeszające fanów oraz użytkowników tej prestiżowej marki, od 2000 roku w Lublinie działa nawet Porsche Club Poland.