Cała prawda o depilacji laserowej. Czy zabieg jest bolesny? Ile kosztuje? Jak wygląda? Sprawdź!

Kiedy zastanawiamy się nad depilacją laserową, w głowie rodzi się mnóstwo pytań. Takie podstawowe to oczywiście pytanie o bolesność zabiegu i jego koszt. Nie mamy również pewności, czy możemy poddać się zabiegowi i obawiamy się wpływu lasera na nasze ciało. Należy jednak zauważyć, że każda nowinka budzi pewne obawy. To naturalna reakcja na coś zupełnie nowego i nieznanego. Podobnie było gdy zawitał do Polski trend na manicure hybrydowy. Powstawały wówczas artykuły poradnikowe jak znaleźć najlepszy salon manicure oraz na czym polega ten zabieg. Dzisiaj wiemy już o hybrydzie praktycznie wszystko i chętnie korzystamy z jej zalet. Podobnie będzie z depilacją laserową, ale najpierw musimy poznać całą prawdę o zabiegu!

Na czym polega zabieg depilacji laserowej?

Zabieg ten wykorzystuje innowacyjne urządzenie, które emituje skupioną wiązkę lasera diodowego. Z uwagi na charakterystykę urządzenia i rodzaj wykorzystanego światła dochodzi do uszkodzenia lub całkowitego zniszczenia mieszka włosowego. Efektem jest wypadanie włosków i brak możliwości ponownego ich wzrostu. W konsekwencji uzyskujemy trwale jedwabiście gładkie ciało.

Aby jednak tak się stało, musimy przeprowadzić serię zabiegów w odpowiednich odstępach czasowych. Jest to niezwykle ważne dla uzyskania efektów, gdyż laser oddziałuje tylko na te włoski, które są obecnie w fazie wzrostu. A ponieważ rosną one nierówno, te będące w fazie katagen czy telogen lub wczesny anagen, nie pochłoną odpowiedniej ilości wiązki lasera, przez co „przeżyją”. Dopiero gdy wejdą w fazę anagen, czyli fazę wzrostu laser będzie na nie działał „zabójczo”.

Czy depilacja laserowa sprawia ból?

W trakcie zabiegu nie czuć bólu, a jedynie delikatne mrowienie. W zależności od tego, jak kto klasyfikuje ból, dla niektórych moment strzału wiązki lasera może powodować pewien dyskomfort. Warto jednak pamiętać, że zabieg nie powinien być bolesny, a wybór profesjonalnego salonu daje gwarancję, że moc lasera zostanie prawidłowo dobrana. To ma kolosalne znaczenie dla bezpieczeństwa i jakości usług. Dlatego też wybierając się na zabieg, postaw na sprawdzony salon, w którym depilacja laserowa w Poznaniu przeprowadzana jest przez wykwalifikowany personel. W profesjonalnym gabinecie będziesz miała możliwość wykonania próby laserowej, która najlepiej pokaże Ci, czy taki zabieg jest dla Ciebie bolesny, czy nie.

Ile kosztuje depilacja laserowa?

Depilacja laserowa wykorzystuje innowacyjne technologicznie urządzenie medyczne, które nie należy do tanich. Zabiegi te więc również nie są tanie. Szacuje się, że pakiet depilacji nóg może wynosić nawet około 2000 zł na rok. Przy czym zwykle jest to pakiet kompleksowy, w którym zawarte są wszystkie serie zabiegów niezbędne do uzyskania trwałego efekty gładkiej skóry.

Należy jednak nadmienić, że każde z partii są inaczej wyceniane, ponieważ koszt jest zależny od powierzchni depilowanego ciała. Zatem za pachy czy bikini zapłacisz dużo mniejszą cenę. Co więcej, koszty są także zależnie od salonu. Warto jednak pamiętać, że to zabieg wymagający odpowiedniego przeszkolenia i wysokiej jakości sprzętu. Nie należy więc szukać tu oszczędności, a postawić na profesjonalizm i wysoką jakość!