Czu inwestycja w złote monety to dobry pomysł?

Czu inwestycja w złote monety to dobry pomysł?

Złoto zawsze było uważane za kruszec, w który warto inwestować. Można kupić sztabki złota, monety kolekcjonerskie czy bulionowe. Warto również zainwestować w złotą biżuterię. Jak zacząć inwestowanie w złote monety?

Dlaczego warto inwestować w złote monety?

Monety są jednym z popularniejszych sposobów inwestowania w złoto. Dlaczego?

Monety nie ulegają zniszczeniu. Złoto jest kruszcem, który jest stabilny i od wielu lat jego cena systematycznie rośnie.

Inwestując w złote monety trzeba zastanowić się, czy wybrać monety bulionowe czy zdecydować się na kolekcjonerskie. Cena monety bulionowej w skupie zależy od wartości złota. Skup złotych monet kolekcjonerskich wygląda trochę inaczej liczy się nie tylko cena kruszcu, ale również ich wartość kolekcjonerska. Im mniej zostało wybitych konkretnych monet, tym atrakcyjniejsza będzie cena ich sprzedaży.

Jak znaleźć kupca na monety?

Złote monety można sprzedać na kilka sposobów. Skup złotych monet często prowadzony jest przez mennice, w których zostały zakupione. Można podpisać umowę, w której mennica zobowiązuje się do odkupienia monety.

Ważnym rynkiem zbytu złotych monet są fora internetowe. Coraz częściej można spotkać portale o zasięgu światowym, gdzie można sprzedać swoją monetę za dobre pieniądze.

Warto wiedzieć, że skup złotych monet prowadza również kantory, lombardy, banki czy punktu jubilerskie. Należy jednak pamiętać, że cena monet w każdym z tych miejsc ustalana jest indywidualnie i zależy od wielu czynników. Na cenę monet inwestycyjnych wpływa cena dolara, cena złota na Giełdzie Londyńskiej, marża sprzedającego, a wreszcie próba złota.