Czy liposukcja bez skalpela jest możliwa?

Do uzyskania i utrzymania wymarzonej sylwetki najczęściej prowadzą długotrwałe ćwiczenia oraz ścisła dieta. Proces naturalnego pozbywania się tkanki tłuszczowej z miejsc takich jak nogi, brzuch czy boczki potrafi trwać miesiącami. Na szczęście obecna medycyna estetyczna pozwala na ułatwienie sobie modelowania ciała. Jednym z najpopularniejszych zabiegów mających na celu redukcję tkanki tłuszczowej jest liposukcja. Większości osób kojarzy się ona jednak z chirurgicznym zabiegiem. Co prawda tak sprawa miała się przez lata jednak obecne techniki umożliwiają bezinwazyjną redukcję nadprogramowych kilogramów.

Body Jet a inwazyjne metody

Liposukcja bez skalpela możliwa jest za pomocą urządzenia Body Jet. Jest to pierwszy sprzęt wykorzystujący technologię WAL (water-jet assisted liposuction). W odróżnieniu od inwazyjnych metod charakteryzuje się znacznie krótszym czasem potrzebnym na rekonwalescencję a także daje natychmiastowe efekty. Dodatkowym atutem tej metody jest fakt, że pozyskany tłuszcz może zostać reimplantowany w inne miejsce ciała.

Czym dokładnie jest reimplantacja?

Liposukcja wykonywana za pomocą metody Body Jet umożliwia użycie odessanej tkanki tłuszczowej do wymodelowania innych partii ciała takich jak np. piersi czy pośladki. Do tego celu używa się nieuszkodzonych komórek tłuszczowych połączonych z komórkami macierzystymi. Materiał tego typu jest najbezpieczniejszych sposobem na wypełnienie swojego ciała.

Bolesność zabiegu

Zabieg liposukcji wykonywany jest przy asyście miejscowego znieczulenia. Dzięki temu pacjent nie odczuwa bólu towarzyszącemu zabiegowi. Miejscowe znieczulenie nie wymaga żadnych nacięć dzięki czemu utrata krwi pacjenta ograniczona jest do absolutnego minimum. Dzięki znieczuleniu prawdopodobieństwo efektów ubocznych (zakrzepica, zatory lub mdłości) jest niezwykle małe. Podczas trwania zabiegu pacjent pozostaje przytomny.

Ile tłuszczu można pozbyć się podczas jednego zabiegu?

Liposukcja Body Jet umożliwia usunięcia do 5 litrów tłuszczy na 100 kg masy pacjenta. Normy te podyktowane są bezpieczeństwem samego pacjenta ponieważ ilość ta nie powinna znacząco ingerować w fizjologiczne procesy jakie zachodzą w organizmie. Pacjenci posiadający prawidłową masę ciała bądź niewielką nadwagę (do BMI nie przekraczającego 28) mają możliwość odsysania tłuszcze z nawet sześciu stref podczas tego samego zabiegu.

Przeciwwskazania do zabiegu

  • nadciśnienie
  • cukrzyca
  • choroby serca
  • niewydolność wątroby bądź nerek
  • zaburzenia krzepliwości krwi

Przygotowanie do zabiegu

Jako, że zabieg liposukcji przeprowadzany jest za pomocą miejscowego znieczulenia to od pacjentów nie jest wymagane specjalne przygotowanie. Pacjenci bez obawy mogą jeść oraz pić. Przed wykonaniem zabiegu muszą jednak wykonać podstawowe badania układu sercowego, krwionośnego, oddechowego a także wykonać morfologię i test na krzepliwość krwi. Bo przeprowadzonej liposukcji pacjent poddawany jest kuracji antybiotykowej.

Więcej informacji na temat zabiegu liposukcji bez skalpela można znaleźć tutaj: https://lipoline.pl/liposukcja-laserowa/