Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Czy przeszczep włosów jest skuteczny?

Przeszczep włosów to niezwykle popularny zabieg w ostatnich latach. Najczęściej decydują się na niego mężczyźni dotknięci łysieniem androgenowym. Pozwala on na odzyskanie utraconych włosów, a co za tym idzie, cieszenie się nową, wspaniałą fryzurą. Na czym polega ten zabieg? Odpowiedź na to pytanie poznasz w tym artykule.

Czym jest zabieg przeszczepu włosów?

Zabieg przeszczepu włosów polega na pobraniu mieszków włosowych z tyłu głowy, a następnie wszczepieniu ich w miejscach, w których doszło do przerzedzenia włosów. Warto pamiętać, że efekty takiego zabiegu są trwałe a przeszczepione włosy nigdy nie wypadną. Dzieje się tak dlatego, że włosy pochodzące z miejsca dawczego są odporne na działanie dihydrotestosteronu, czyli pochodnej testosteronu, która odpowiada za wypadanie włosów.

Jakimi metodami wykonuje się Przeszczep włosów?

Do najczęściej wykorzystywanych metod przeszczepu włosów można zaliczyć: DHI oraz FUE. Powyższe metody charakteryzują się podobną skutecznością. Główną różnicą jest czas trwania zabiegu. W przypadku metody DHI jest on nieco krótszy, ponieważ pobranie mieszków włosowych oraz ich wszczepienie odbywa się przy użyciu specjalnego urządzenia, które pod ciśnieniem zasysa mieszki włosowe, a następnie wszczepia je w odpowiednie miejsca. Metoda FUE z kolei polega na ręcznym pobraniu mieszków oraz wszczepieniu ich, przy użyciu skalpela i pęsety.

Skuteczność zabiegu

Obecnie przeszczepy włosów charakteryzują się bardzo dużą skutecznością. Wykonując taki zabieg w renomowanej klinice można liczyć się z tym, że wszystko przebiegnie pomyślnie. Wiele klinik oferuje gwarancję na zabieg, co również może świadczyć o wysokim poziomie skuteczności przeszczepu włosów.Na efekty takiego zabiegu należy jednak trochę poczekać. Przeszczepione włosy zaczynają rosnąć dopiero po upływie trzech miesięcy, dlatego nie należy się załamywać, jeśli do tego czasu nie zauważymy żadnej różnicy. Całkowity rezultat zabiegu z kolei osiągany jest po około 16 miesiącach od wykonania przeszczepu włosów.