Czy warto pić herbatę z pokrzywy?

Istnieje wiele sposobów, by dbać o zdrowie. Najlepsze są oczywiście te naturalne. Do woli korzystajmy więc z dobrodziejstw natury, w szczególności z naparu z liści pokrzywy. Dlaczego jest to takie dobre dla naszego zdrowia? Co nam daje picie herbaty z pokrzywy?

Dlaczego warto?

Herbatę z pokrzywy powinniśmy na stałe wprowadzić do naszego życia z kilku powodów. Zawiera ona w sobie mnóstwo istotnych dla naszego zdrowia minerałów, takich jak wapń czy fosfor. Są one niezbędne do tego, abyśmy mogli cieszyć się idealną skórą, silnymi włosami oraz twardymi paznokciami. Właściwości pokrzywy docenią także osoby zmagające się z nadprogramowymi kilogramami. Ułatwia bowiem pozbywanie się nadmiaru wody z organizmu, dzięki naturalnym właściwościom moczopędnym. Ze względy na to, że herbata z pokrzywy jest naturalnym diuretykiem, świetnie sprawdza się jako środek pomocniczy w leczeniu kamicy nerkowej oraz przy wszelkich dolegliwościach związanych z pęcherzem oraz układem moczowym. Pokrzywa ma także korzystny wpływ na krążenie w organizmie, wspomaga przemianę materii oraz wzmacnia odporność. Jeżeli nie ma więc ku temu przeciwskazań, warto wprowadzić pokrzywę na stałe do naszego życia.

Kto powinien jej unikać?

Niestety, istnieją przeciwskazania do picia herbaty z pokrzywy.  Na herbatę z pokrzywy powinny uważać osoby, które mają problemy z nerkami, kobiety które skarżą się na dolegliwości związane z drogami rodnymi, a także osoby które są w trakcie leczenia chirurgicznego.

Gdzie ją znaleźć?

Obecnie herbatę z pokrzywy znajdziemy zarówno w sklepach zielarskich, jak i w spożywczych. Najłatwiej jest oczywiście kupić tę w torebkach, której zaparzanie jest zdecydowanie łatwiejsze. Zanim jednak zdecydujemy się na zakup, warto spojrzeć na skład, który znajdziemy na opakowaniu. Sięgajmy tylko po te produkty, w których zawartość tej rośliny jest wysoka.

Pokrzywa to bardzo ciekawa roślina, która ma mnóstwo korzystnych dla zdrowia właściwości. Jej charakterystyczny smak i łatwość w przygotowaniu z pewnością zachęcą niejedną osobę do włączenia herbaty z pokrzywy do codziennej diety. Regularne picie pokrzywy wpływa na nasz wygląd, na nasze zdrowie i samopoczucie bardzo korzystnie, więc warto po nie sięgać, szczególnie jeżeli dbamy o zdrowie.