Depilacja pach: maszynką, laserem czy woskiem? Wybierz najlepszą metodę

Każda kobieta, która marzy o gładkim ciele, wie bardzo dobrze, czym jest depilacja. Wybór odpowiedniej metody usuwania włosów może jednak sprawić wiele problemów. Latem, gdy temperatura na zewnątrz jest dosyć wysoka, zdecydowana większość kobiet zaczyna odsłaniać swoje ciało, dlatego też warto zadbać o to, aby w odpowiedni sposób wydepilować pachy. Z uwagi na fakt, iż skóra pod pachami jest bardzo delikatna, to po depilacji należy zadbać, zapewnić jej właściwą pielęgnację. Maszynka, wosk, a może laser? Na jaką jednak metodę depilacji warto się zdecydować?

Maszynka do golenia

Najpopularniejszą od lat metodą depilacji pach jest oczywiście usuwanie owłosienia przy użyciu jednorazowej maszynki, co nie generuje zbyt wysokich kosztów, a do tego pozwala w ciągu zaledwie kilkunastu sekund usunąć wszystkie włoski. Niestety usuwanie włosków pod pachami przy pomocy maszynki nie jest zbyt efektywne, ponieważ włoski usuwane są tuż nad powierzchnią skóry, przez co często widoczne są czarne kropki. Oprócz tego włosy już po kilku godzinach zaczynają odrastać, dlatego też depilację należy powtarzać bardzo często, narażając się tym samym na powstawanie podrażnień. Niestety częste golenie włosków wzmacnia ich strukturę, przez co stają się mocniejsze i wyglądają na nieco grubsze, dlatego też golenie pach przy pomocy maszynki nie jest zbyt dobrą metodą depilacji

.
Depilacja woskiem

Depilacja pach przy użyciu wosku daje dosyć dobre efekty, ponieważ włoski zostają usunięte wraz z cebulkami, dzięki czemu skóra gładka jest nawet przez kilkanaście dni. Włoski można wyrywać tylko wtedy, gdy ich długość przekracza 0,5 cm, jednak należy nastawić się na niezbyt miłe doznania. Pod pachami włoski rosną zazwyczaj w dwóch kierunkach, dlatego też każdą pachę należy dwa razy nałożyć wosk, co może doprowadzić do jej podrażnienia. Na szczęście wybierając się do salonu kosmetycznego na depilację pach woskiem, można liczyć na profesjonalizm kosmetyczek, dzięki czemu zabieg z pewnością nie będzie tak bolesny niż wyrywanie sobie włosków samodzielnie. Aby znaleźć dobrą kosmetyczkę i zarezerwować sobie termin depilacji warto odwiedzić stronę Moment.pl.

Depilacja laserowa

Ostatnią metodą usuwania niechcianych włosków pod pachami jest depilacja laserowa, która z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością. Dlaczego? Z tego względu, iż depilacja laserowa pomaga trwale usunąć włoski, dzięki czemu przez wiele lat można mieć spokój, nie zaprzątając sobie głowy depilacją. Depilacja laserowa daje bardzo dobre efekty, jednak skuteczna jest tylko wtedy, gdy pacjentka ma jasną karnację, oraz ciemne i grube włoski. Z uwagi na fakt, iż światło lasera oddziałuje wyłącznie na włosy będące w fazie wzrostu, to depilację należy przeprowadzić w serii co najmniej 4-6 zabiegów w około 4 tygodniowych odstępach czasowych. Depilacja laserowa nie należy wprawdzie do najtańszych metod usuwania owłosienia, a z zabiegu nie mogą skorzystać osoby, które mają świeżą opaleniznę, przyjmują leki światłouczulające, są w okresie ciąży lub karmienia piersią, a także chorują na łuszczycę, jednak z uwagi na efekty warto zainteresować się tą metodą depilacji.