Dlaczego tusze Brother są takie drogie?

Twoja drukarka właśnie dała Ci znak, że wkrótce konieczna będzie wymiana kartridża? Jeśli nigdy wcześniej tego nie robiłeś, z pewnością zaskoczyłeś się ceną tego niepozornego wkładu. Wyjaśniamy dlaczego tusze Brother są takie drogie i czy faktycznie zawsze trzeba tak dużo wydać na ten komponent!

Wydruki stają się coraz bledsze, brakuje w nich kolorów albo na panelu sterowania wyświetlił się komunikat „uzupełnij tusz”? By móc dalej korzystać z drukarki musisz zainwestować w nowe wkłady. Te małe pojemniczki z substancją barwiącą mogą jednak kosztować nawet kilkaset złotych! Podpowiadamy co zrobić, by nie musieć wydawać takich kwot na tusze Brother!

Tusze Brother – dlaczego są aż tak drogie?

Tusze Brother są oczywiście rekomendowane jako najlepsze wkłady do drukarek tej samej firmy. Jeśli więc posiadasz urządzenie tej marki, z pewnością na różne sposoby jesteś zachęcany do kupna jednie oryginalnych komponentów. Na stronie producenta można znaleźć zapewnienia, że jedynie z wykorzystaniem markowych tuszów Brother da się osiągnąć najlepszą jakość druku i pełną kompatybilność z urządzeniem. Wygodna wyszukiwarka pomaga także od razu znaleźć odpowiedni wkład, nawet jeśli nie do końca pamięta się nazwę modelu posiadanej drukarki. Jest to z pewnością wygodne, ale czy warte dopłacania do wartości tuszu?

Dlaczego jednak ta niepozorna część wymienna jest tak kosztowna? Zawartość kartridża jest unikalną formułą chemiczną, pozwalającą osiągnąć określony efekt na papierze – piękny, konkretny odcień koloru/kolorów bądź głęboką czerń. Co więcej, producent zapewnia gwarancję wymiany lub refundacji w razie wad produkcyjnych towaru. Oprócz tego tusze Brother są skonstruowane w taki sposób, by miały jak najmniej negatywny wpływ na środowisko. W takie ekologiczne rozwiązania inwestuje się wiele pieniędzy. Skoro koszty produkcji danego artykułu rosną, automatycznie zwiększa się też jego cena.

Czy na pewno potrzebujesz oryginalnych tuszów Brother?

Drukarki do prywatnego użytku nie są raczej specjalnie eksploatowane. Służą zwykle do drukowania notatek, wypracowań szkolnych, kolorowanek, list zakupów, dokumentów ważnych dla gospodarstwa domowego itp. Wymiana wkładów barwiących odbywa się przez to rzadziej, ale czy oznacza od razu konieczność kupna oryginalnych tuszów Brother?

Jeśli zaś posiadane urządzenie jest częścią wyposażenia biura/miejsca pracy, może działać nawet po kilka godzin dziennie. Wtedy kartridże trzeba wymieniać znacznie częściej, a to w perspektywie czasu generuje spore koszty. Czy jednak do arkuszy głównie zapełnionych tekstem konieczna jest najwyższa jakość nadruku?

W takich okolicznościach dobrym rozwiązaniem jest zakup tzw. zamienników, tańszych nawet kilkukrotnie. Zwykle dają one zadowalające efekty, czasem nawet trudne do rozróżnienia dla przeciętnego użytkownika. Jeśli jednak jesteś np. grafikiem lub architektem i zależy Ci na absolutnie najlepszej jakości, oryginalne tusze Brother również możesz nabyć w za znacznie mniejsze pieniądze. Gdzie znaleźć te produkty w niższych cenach?

Zamówienie tuszu – gdzie najlepiej?

W Internecie w kilka chwil można znaleźć wiele sklepów, w których da się korzystnie kupić zamienne lub oryginalne tusze Brother oraz innych znanych producentów. Jedną z takich stron jest serwis TonerPartner. Ogromny wybór produktów nie sprawi kłopotu nawet zupełnym laikom. Wygodna wyszukiwarka powala odnaleźć odpowiednie wkłady oryginalne, a także ich zamienniki. Sam zdecydujesz, jakich tuszów Brother potrzebujesz, ale niezależnie od rodzaju wszystkie z nich będą z pewnością sporo tańsze.

Oryginalne tusze Brother to dość spory wydatek. Jeśli szukasz tańszego rozwiązania, w Internecie z pewnością znajdziesz te same lub podobne produkty w okazyjnych cenach! Przekonaj się, jak dużo zaoszczędzisz rezygnując z zakupu na stronie producenta!