Dlaczego warto wybrać palety plastikowe?

Dlaczego warto wybrać palety plastikowe?

Palety drewniane są używane w różnych branżach przemysłowych. Jednak ich zastosowanie czasami jest nieporęczne. Warto zatem zdecydować się na palety z tworzywa sztucznego, które w ostatnim czasie stają się coraz popularniejsze. Jakie są zalety palet plastikowych?

Trwałość palet plastikowych

Plastikowe palety są dużo trwalsze od ich drewnianych odpowiedników. Przede wszystkim znacznie trudniej ulegają różnego rodzaju uszkodzeniom i doskonale spełniają swoją funkcję przy przewożeniu bardzo ciężkich i dużych ładunków. Dodatkowym atutem jest odporność na działanie warunków atmosferycznych. Ani deszcz, ani słońce, ani śnieg nie spowodują żadnych uszkodzeń na plastikowych paletach.

Jest to także bardziej ekonomiczne rozwiązanie. Palety wykonane z plastiku są lżejsze od drewnianych odpowiedników, a więc podczas transportu można oszczędzić sporo gotówki. Wiele z nich jest wyprodukowanych w taki sposób, że można je na sobie ułożyć i zagnieździć, co pozwala oszczędzić miejsce. Dlatego podczas wyboru palet warto wziąć pod uwagę niskie koszty eksploatacji.

Europalety plastikowe i łatwość utrzymania ich w czystości

Drewniane palety ciężko jest wyczyścić. Nie można też uniknąć powstania na nich pleśni. Pochłaniają one różne zapachy, które mogą być drażniące lub nawet niebezpieczne. Plastikowe palety są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Można je czyścić różnymi środkami chemicznymi, a całość jest wykonana z jednego kawałka, dzięki temu można dostać się do każdego zakamarka.

Palety plastikowe z powodzeniem mogą być używane w przemyśle, w którym wymagane jest zachowanie higieny i czystości. Doskonale nadają się do transportu żywności lub środków farmakologicznych.

Zalety palet plastikowych

Europalety plastikowe są przyjazne środowisku. Przede wszystkim nie ma konieczności zużywania do ich produkcji drewna, a więc i nie wycina się przy tej okazji drzew. Najczęściej są to palety wykonane z przetworzonych tworzyw, a więc z recyklingu. Dzięki temu redukuje się odpady, a to sprzyja planecie i gospodarce.

Plastikowe palety są dużo bardziej bezpieczne w użytkowaniu. Przede wszystkim nie ma obaw, że podczas transportu mogą ulec uszkodzeniu czy złamaniu. Z racji tego, że wykonane są z jednego kawałka, to mają dużą nośność i wytrzymałość. Nie ma w nich także elementów niebezpiecznych, takich jak gwoździ czy drzazg. Umieszczając towar na palecie można mieć pewność, że nie ulegnie on uszkodzeniu.