Dlaczego znajomość języka angielskiego jest niezbędna we współczesnych czasach?

Już niedługo uczniowie podejdą do pierwszego egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Niestety czasami można usłyszeć opinie np. „po co uczyć się angielskiego, skoro mieszkam w Polsce”. Otóż często młodzi ludzie nie zdają sobie sprawy, że znajomość języka obcego jest niezbędna we współczesnych czasach. Dlatego przygotowaliśmy poradnik, gdzie przedstawimy argumenty za, bo przeciw nie ma ani jednego.

Znajomość języka angielskiego jest przepustką do dostania się do lepszej szkoły

Na samym początku warto poruszyć temat, jak duża rolę odgrywa nauka języka angielskiego w edukacji. Otóż egzamin ósmoklasisty z języka angielskiegozbliża się wielkimi krokami. Ten egzamin nazywany jest często małą maturą i jego celem jest sprawdzenie wiedzy np. z języka angielskiego. Otóż uzyskanie dobrego wyniku umożliwi dostanie się do bardziej prestiżowej szkoły średniej, może to być angielskojęzyczne liceum, a od tego tylko krok do zdawania międzynarodowej matury. Dzięki znajomości angielskiego łatwiej można otrzymać stypendium, a nawet dostać się na najlepsze uczelnie nie tylko w Polsce, ale również za granicą. A to z kolei przepustka do dostania lepszej pracy i zrobienia kariery zarówno w Polsce, jak i poza ojczyzną. Praca na wysokim stanowisku ściśle łączy się z wysokimi zarobkami. Zatem uzyskanie dobrego wyniku na egzaminie ósmoklasisty z języka angielskiego otwiera furtkę do lepszej przyszłości.

Znajomość języka angielskiego jest konieczna, gdy lubisz podróżować

Język angielskie jest językiem nauki, dyplomacji, czy też biznesu, ale przede wszystkim to język komunikacji. Zatem osoby, które kochają podróżować, albo dopiero planują wycieczkę poza granicę Polski powinny znać język angielskie. Dzięki temu mogą poznawać obce kultury, bez problemu mogą porozmawiać z mieszkańcami, gdyż wiele osób na całym świecie doskonale włada językiem angielskim. Język angielski jest również niezbędny, gdy chcesz uzyskać pomoc medyczną, bądź też zdobyć konkretne informacje, np. jeżeli się zgubiłeś. Dzięki znajomości języka angielskiego możesz osiedlić się w kraju, gdzie jest to język urzędowy, gdyż zdecydowanie łatwiej możesz uzyskać np. wizę do Australii. Wtedy też można starać się o dobrą posadę, ale i bez problemu załatwi się codzienne sprawy np. związane z wynajmem mieszkania, czy też po prostu ze zrobieniem zakupów.

Znajomość języka angielskiego umożliwi Ci czytanie zagranicznej prasy i nawiązywanie kontaktów z obcokrajowcami

Jeżeli jesteś osobą towarzyską i lubisz poznawać nowe osoby to znajomość języka angielskiego powinna być dla Ciebie bardzo ważna. Pierwszym krokiem oczywiście może być dobre przygotowanie się do egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego. Dzięki temu, że będziesz umiał doskonale posługiwać się tym językiem niewątpliwie nawiążesz więcej kontaktów z osobami z całego świata. Możesz je poznać zarówno wtedy, gdy będziesz na wakacjach, czy też gdy swoją dalszą edukację będziesz zdobywać poza granicami kraju. Będziesz mógł również czytać zagraniczne książki, które nie zostały wydane w języku polskim, podobnie rzecz ma się z artykułami. Oglądanie anglojęzycznych seriali nie będzie wymagało polskich napisów, czy też lektora. W ten sposób zrozumiesz gagi, gdyż niejednokrotnie tłumaczenie na język polskie pozostawia wiele do życzenia. Zatem można poszerzyć swoje horyzonty.

Znajomość języka angielskiego da Ci satysfakcję

Warto poruszyć jeszcze jeden ważny temat. Otóż znajomość języka angielskiego sprawi, że będziesz dumny z siebie, ale również wpłynie pozytywnie na Twoją pewność siebie. Jak pokazują badania osoby posługujące się biegle językiem obcym uważane są za inteligentniejsze, ale również łatwiej i szybciej podejmują decyzję. Są też bardziej otwarte. Już sama nauka języka obcego jest ćwiczenie intelektualnym, które polepsza pamięć.

W dzisiejszych czasach znajomość języka angielskiego jest wręcz wymagana. W końcu chcemy być uważani za obywateli świata. Dzięki niej możemy bez problemu podróżować, ale i nawiązywać kontakty, czy poznawać nowe kultury. Znajomość języka angielskiego daje nam szansę na znalezienie lepszej pracy. Pierwszym krokiem do lepszej przyszłości jest nauka angielskiego w szkole i uzyskanie świetnego wyniku z egzaminu ósmoklasisty z języka angielskiego.