Długi bob czy krótki bob? Sprawdź, która fryzura będzie dla Ciebie najlepsza

Bob to zdecydowanie jedna z najmodniejszych fryzur, która cieszy się ogromną popularnością od wielu lat. Kultowe uczesanie chętnie noszą gwiazdy z pierwszych stron gazet. Przez lata bob przeszedł sporo modyfikacji, a jego najbardziej znane rodzaje to klasyczny krótki bob i long bob. Czym się różnią i kiedy warto się na nie zdecydować? Sprawdź nasz poradnik.

Krótki i długi bob – różnice

Krótki bob stał się popularną, damską fryzurą już w latach 20. XX wieku. Następnie słuch o nim nieco przycichł, żeby powrócić ze zdwojoną siłą już w XXI wieku. Przez lata fryzura ta ewoluowało i wykształciło się wiele jej rodzajów. Pierwszy, klasyczny bob jest krótką fryzurą, gdzie włosy sięgają do linii żuchwy. Początkowo stosowano przy tym proste, równe cięcie. Obecnie często można się spotkać z cieniowanym bobem, pofalowanym, asymetrycznym, z prostą grzywką lub zaczesaną na bok, a także bez grzywki. W ostatnich latach cięcie przy żuchwie zaczęły wypierać także nieco dłuższe pasma. Długi bob, to fryzura z półdługich włosów, które są nieco dłuższe z tyłu głowy, końcówki są zaś delikatnie wycieniowane. Jest to uczesanie wprost uwielbiane przez gwiazdy Hollywood, ze względu na jej lekkość i naturalny wygląd oraz jednoczesny „pazur”. Pasuje przy tym do praktycznie każdego kształtu twarzy, a dzięki temu że włosy są nieco dłuższe – można je spiąć i stylizować na różne sposoby.

Przeczytaj także: https://dziecisawazne.pl/pielegnacja-wlosow/

Bob – wady i zalety

Zarówno krótki, jak i długi bob, to bardzo twarzowe fryzury, które pasują praktycznie każdej kobiecie. W przypadku krótkiego boba można mieć jednak więcej wątpliwości niż w stosunku do jego dłuższej odmiany. Jest wiele kobiet, które lubią czuć włosy na karku i czują się mało pewnie w krótkich włosach, nawet jeśli wyglądają w nich świetnie. Na pewno taka fryzura potrzebuje też poświęcenia jej nieco czasu na modelowanie. Krótkiego boba nie zepniesz w kucyk, kiedy śpieszysz się do wyjścia, lecz musisz go odpowiednio ułożyć. Konieczne jest też regularne, comiesięczne odwiedzanie fryzjera celem wyrównania fryzury – włosy nie rosną równo, więc forma uczesania będzie zaburzona, jeśli nie będzie często podcinana. Ale, trzeba przy tym przyznać, że nawet jeśli jest to dość wymagająca fryzura, na pewno jest przy tym warta wszystkich starań. Bez względu czy jest to krótki czy długi bob, jest to uczesanie efektowne, eleganckie i kobiece. Bob odmładza i sprawia, że każda kobieta wygląda bardzo elegancko i subtelnie. Dodatkowo, long bob, wyszczupla twarz i eksponuje kości policzkowe, co jest pożądane przez wiele kobiet.

Którą fryzurę wybrać?

Na którą fryzurę warto się więc zdecydować? Krótki bob będzie najlepszym rozwiązaniem dla kobiet odważnych, chcących wyeksponować i podkreślić rysy twarzy, a także posiadających nieco więcej czasu na ich stylizację. Ważna uwaga – najlepszy efekt osiąga się na dość grubych i mocnych włosach. Długi bob będzie z kolei świetnym rozwiązaniem dla pań, które posiadają okrągłą twarz i chcą ją nieco wyszczuplić. Można sobie na nią pozwolić także posiadając cienkie kosmyki – można przy tym nieco postrzępić włosy, a grzywkę ułożyć na boki, co doda włosom objętości. Stylizacja boba może zabiera sporo czasu, jednak jest stosunkowo prosta. Można wygładzać kosmyki przy pomocy prostownicy lub podkręcić je lokówką. Falowany, nieco roztrzepany bob jest ostatnio niezwykle modny. Wypróbuj te style uczesania i przekonaj jak wiele może zyskać Twój wygląd.

Więcej ciekawych inspiracji znajdziesz na https://www.moment.pl/blog/long-bob-czy-krotki-bob/