Donice ogrodowe – drewno i recykling są teraz w modzie?

Nasza prywatna przestrzeń wokół domu to miejsce, które daje niesamowite możliwości aranżacyjne – Polacy chętnie z tego korzystają. Dekoracyjne ogrody, wspaniałe altany drewniane, zielone tarasy i urocze alejki, tętniące kolorowymi kwiatami – wszystko to dzisiaj jest na wyciągnięcie ręki. W kwestii nasadzeń zauważa się w tym sezonie wielki powrót – drewniane donice ogrodowe oraz sadzenie roślin w nieszablonowy lub/i recyklingowanych pojemnikach!

Donice ogrodowe drewniane – jak zrobić zielony kącik na lata?

Zieleń na balkonach, tarasach, wzdłuż alejek czy elewacji nie byłaby możliwa bez odpowiednich pojemników. Choć w pewnym momencie rynek ten zdominowały korytka z tworzyw sztucznych, aktualnie zauważa się rosnące zainteresowanie wyrobami sosnowymi i świerkowymi. Doniczki ogrodowe drewniane są cenione, ze względu na trwałość, odporność i uniwersalną stylistykę. Mają prostą, nienachalną geometrię, a przy tym są masywne i bez trudu radzą sobie zarówno z dużymi drzewami i krzewami, jak i z przeciwnościami, takimi jak silne wiatry, których w Polsce w ostatnich latach niestety nie brakuje.

Drewno to materiał biodegradowalny, ceniony właśnie przez swój naturalny charakter. Serwis ProduktyOgrodowe.pl widzi ten trend: „Polacy coraz bardziej świadomie sięgają po takie produkty do domu i ogrodu, których wyprodukowanie, a następnie utylizacja, nie są bardzo agresywne dla środowiska naturalnego – doniczki drewniane na taras to idealny przykład takich działań.”

Jakie donice ogrodowe drewniane kupimy w polskich sklepach?

Górują oczywiście klasyczne, prostokątne, kwadratowe i owalne korytka, świetnie sprawdzające się do drzewek iglastych i bylin. Coraz częściej traficie także na doniczki ogrodowe drewniane, które są połączone z kratką, co pozwala uprawiać rośliny pnące oraz młode sadzonki, wymagające we wczesnej fazie wzrostu podpory. W sklepie ProduktyOgrodowe.pl (www.produktyogrodowe.pl/16-drewniane-donice-ogrodowe) wpadły nam w oko także całkiem urocze donice drewniane schodkowe, o niewielkich rozmiarach, które pozwalają sadzić kwiaty w korytkach jedno nad drugim – to super propozycja dla posiadaczy niewielkich tarasów czy balkonów (np. u nas w biurze!).

Donice ogrodowe z recyklingu?

Ludzie chętnie dzielą się ostatnio pomysłami, jak kreatywnie zagospodarować niepotrzebne rupiecie na ciekawe doniczki ogrodowe, tarasowe i balkonowe. Okazuje się, że spisane na straty bibeloty z piwnic, strychów i garaży, mają super potencjał! Nasze serca zdobyła donica ogrodowa – kalosz z pojedynczym tulipanem w środku. Świetnie wyglądają też zaadaptowane przedmioty, takie jak kawałki rur z tworzywa, karnisty, większe puszki aluminiowe, a nawet popękane piłki, w których posadzono sukulenty. To właśnie kontrast natury, czyli gleby i rosnących w niej roślin, oraz industrialnych, nieprzetwarzanych materiałów, symbolizujących nasze czasy, jest sam w sobie zabiegiem kompozycyjnym i aranżacyjnym.

Zdecydowanie polecamy wam więc zakasać rękawy i porobić wiosenne porządki – idziemy o zakład, że znajdziecie tam kilka ciekawych donic ogrodowych. Jeśli zaś urzekła was uroda drewnianych doniczek – zerknijcie na ofertę ProduktyOgrodowe.pl!