Drzwi przesuwne – dlaczego warto na nie postawić?

Urządzając wnętrze mieszkania warto zadbać o każdy element wyposażenia. Jednym z nich z całą pewnością są drzwi. Nie tylko te, które oddzielają poszczególne pomieszczenia, ale również te, które wykorzystujemy do zamknięcia szafy, garderoby czy wnęk.

Obecnie jednym z najpopularniejszych rozwiązań są nowoczesne drzwi przesuwne. Dlaczego warto na nie postawić? Spróbujmy odpowiedzieć na to pytanie.

Oszczędność miejsca

Pierwszą i jednocześnie najważniejszą zaletą zastosowania drzwi przesuwnych jest oszczędność przestrzeni. W przypadku tego rodzaju drzwi nie mamy do czynienia ze skrzydłami wychodzącymi na pomieszczenie. Dzięki temu zastosowane mogą być nawet w niewielkich pokojach czy ciasnych przejściach. Poruszające się w wzdłuż ściany skrzydło drzwi nie stwarza żadnych barier w aranżacji wnętrza.

Wszechstronność zastosowania

Mówiąc o mocnych stronach systemów drzwi przesuwnych nie sposób nie wspomnieć o ich wszechstronności. Drzwi tego typu mogą być drzwiami wewnętrznymi oddzielającymi od siebie poszczególne pomieszczenia. Doskonale sprawdzają się również jako drzwi do szaf, wnęk czy garderoby. Wiele osób korzysta z nich również w kuchni tworząc zamkniętą przestrzeń spiżarni ułatwiającej utrzymanie porządku. Słowem – drzwi przesuwne z powodzeniem możemy zastosować w każdym miejscu.

Funkcjonalność i wygoda

Kolejnym plusem zastosowania drzwi przesuwnych w mieszkaniu jest ich funkcjonalność i wygoda użytkowania. Skrzydło drzwi tego typu łatwo przesuwa się po specjalnych prowadnicach. Nie potrzebujemy więc wysiłku do otwierania drzwi, nawet jeśli mają duże gabaryty. Co więcej, drzwi takie są również ciche – posiadają specjalne zabezpieczenia, dzięki którym skrzydło nie uderzy np. o ścianę. Nawet jeśli zdarza nam się zamykać lub otwierać drzwi z impetem nie musimy obawiać się hałasu.

Wysoka estetyka i oryginalne wzornictwo

Wybierając drzwi do mieszkania zwracamy uwagę na ich estetykę oraz to, jak pasować będą do wystroju wnętrza. W przypadku drzwi przesuwnych nie ma problemu, że będą one niedopasowane do naszych pomysłów na wnętrze. Skrzydła drzwi są proste, minimalistyczne, pozbawione elementów dekoracyjnych. Jednocześnie występują w wielu wariantach kolorystycznych, dzięki czemu dopasować można je do każdego wnętrz oraz stylu. Doskonale pasują nie tylko do minimalistycznych, industrialnych aranżacji, ale również do klasycznie urządzonych pomieszczeń – wszystko zależy od koloru frontu, który wybierzemy.

Łatwość montażu

Kolejną zaletą drzwi przesuwnych jest łatwość montażu. W znaczącej większości przypadków wszystko co musimy zrobić to przymocowanie do podłogi, ściany lub sufitu odpowiednich prowadnic. Co więcej, na rynku znajdziemy gotowe systemy drzwi przesuwnych, w których dostępne są wszystkie niezbędne do montażu elementy takie jak wspomniane prowadnice, kółka, uszczelki czy zabezpieczenia i maskownice.

Podsumowując, drzwi przesuwne to nowoczesne, eleganckie i funkcjonalne rozwiązanie, które doskonale pasuje zarówno do tradycyjnie, jak i nowocześnie urządzonych wnętrz. Nie dziwi więc fakt, że wybiera je coraz więcej osób.