Efekty kriolipolizy: najczęściej zadawane pytania

sayw say (4).jpg

Niezależnie od tego, na jaki zabieg z zakresu medycyny estetycznej się decydujemy, dla każdego z nas liczą się zapewne najbardziej efekty. To samo dotyczy procesu kriolipolizy, który stał się prawdziwym hitem wśród celebrytów i nie tylko. Zatem jakich efektów możemy się spodziewać, decydując się na zabieg kriolipolizy? Już odpowiadamy!

Zacznijmy od początku

Proces kontrolowanego zamrażania tkanki tłuszczowej nazywany kriolipoliza pozwala na szybkie i bezinwazyjne pozbycie się kilku centymetrów z danej partii ciała. Dochodzi do rozpadu komórek, które następnie wydalamy — w największej ilości z moczem, dlatego po zabiegu zaleca się picie nawet do trzech litrów wody dziennie.

Kriolipoliza CoolSculpting a efekty

Choć sam proces kriolipolizy jest złożony, to efekty są realne i stosunkowo szybkie. Pacjenci, którzy zdecydowali się na ten zabieg, mogą cieszyć się rezultatami już po mniej więcej dwóch miesiącach od wykonania pierwszej serii.

Zamrażanie usuwa tłucz z określonej partii ciała, dlatego przed zabiegiem warto zmierzyć dokładnie wskazany obszar. Pacjenci zauważają różnice przede wszystkim w utracie nadprogramowych centymetrów, a nie kilogramów. Wprowadzenie zdrowej i lekkostrawnej diety oraz ruchu z pewnością przyśpieszy rezultaty kriolipolizy CoolSculpting. Dodatkowe informacje dotyczące zamrażania tkanki tłuszczowej dostępne są tutaj: https://saywowclinic.pl/coolsculpting/.

Kto wykonuje zamrażanie tkanki tłuszczowej?

Sama kriolipoliza jest zabiegiem bezbolesnym i bezinwazyjnym, dlatego nie wiąże się z nią dodatkowy okres rekonwalescencji. Niemniej, jednak jeżeli chcemy mieć pewność, że kriolipoliza na pewno się uda i przebiegnie bez komplikacji, warto zdecydować się na ofertę renomowanej kliniki oraz wcześniejszy wywiad. Najlepiej, gdy zabieg wykona lekarz lub kosmetolog.

Mamy nadzieję, że powyższe informacje przybliżyły wam dostatecznie zabieg kriolipolizy. Pamiętajcie o tym, aby przed zamrażaniem tkanki tłuszczowej, powiedzieć lekarzowi o lekach, które przyjmujecie na stałe.