Filiżanka herbaty Loyd – sposób na dobre spędzenie czasu

Aromatyczna, orzeźwiająca herbata to jeden z najbardziej popularnych napojów pijanych na całym świecie. Szczególne miejsce wśród różnych odmian herbat zajmuje herbata czarna, która wyróżnia się wyrazistym smakiem i wyjątkowym aromatem. Ponadto zawiera teinę, która dodaje energii na długi czas. Jednym z najbardziej znanych rodzajów herbaty czarnej jest odmiana Earl Gray, która zawdzięcza swój niezwykły zapach aromatyzacji bergamotką. Napar z czarnej herbaty ma mnóstwo cennych dla zdrowia właściwości, a do tego wybornie smakuje. Dlaczego tak wiele osób codziennie pije herbatę Earl Grey?

Właściwości herbaty Earl Grey

Główną cechą herbaty Earl Grey jest oryginalny smak, który doskonale wpisuje się w gusta koneserów wykwintnych smaków i aromatów. Ma ona wyjątkowe właściwości, wpływające pozytywnie na ludzki organizm. Przede wszystkim dzięki zawartości olejku bergamotowego działa ona relaksująco i antydepresyjnie. Ponadto czarna herbata znakomicie pobudza i dodaje energii, dlatego idealnie sprawdza się jako zamiennik kawy. Szczególnie z rana, gdy chcemy w przyjemny sposób rozpocząć dzień. Zobacz również Herbata Loyd Earl Grey – dlaczego warto pić?.

Można ją pijać także w godzinach popołudniowych, ponieważ nie przeszkadza w spokojnym śnie. Odmiana ta zawiera dużo fluoru, dlatego chroni zęby przed próchnicą. W naparze znajdują się również katechiny, mające udowodnione działanie przeciwzapalne. Poza tym czarna herbata działa wspomagająco na układ krążenia i trawienny.

Jak należy parzyć czarną herbatę?

Informacje o tym, jak prawidłowo parzyć herbatę białą czy czerwoną można znaleźć bez problemu. Tymczasem herbatę czarną również trzeba parzyć w odpowiedni sposób, ponieważ tylko wtedy napar będzie wartościowy. Czarna herbata Loyd powinna być zaparzana wodą o temperaturze 95 stopni Celsjusza przez ok. 4 minuty. W przypadku, gdy parzenie będzie wydłużone, herbata straci niektóre ze swoich właściwości i może nabrać cierpkiego smaku. Do lekko przestygniętego naparu można dodać odrobinę mleka, miodu czy innych ulubionych dodatków.