Gdzie kupić potas najwyższej jakości?

Jednym z najczęściej stosowanych suplementów diety jest potas. Stosowany może być on na własną rękę, ale także z zaleceń lekarza. Jako najważniejszy – obok sodu – elektrolit w organizmie człowieka, potas odpowiada za prawidłową pracę każdej komórki ciała. Zapasy potasu w organizmie nie są małe, dostępność potasu wraz z dietą – niezła. Z czego zatem wynika konieczność suplementacji potasu? I gdzie kupić potas, który zapewni skuteczną suplementację?

Działanie potasu w organizmie

Potas występuje w bardzo dużych ilościach wewnątrz komórek, natomiast w płynie pozakomórkowym jest go znacznie mniej. Ta różnica stężeń potasu wewnątrz komórek i na zewnątrz warunkuje prawidłowe przewodzenie impulsów nerwowo – mięśniowych. I dlatego najważniejsze funkcje potasu w organizmie to regulowanie pracy serca, wzmacnianie siły skurczu mięśniowego, wspomaganie funkcjonowania układu nerwowego. I to dlatego niedobór potasu objawia się w bardzo charakterystyczny sposób:

 • serce zaczyna pracować nieregularnie
 • pojawia się nadciśnienie krwi
 • osłabiona zostaje siła mięśni
 • pojawiają się skurcze mięśni
 • pojawiają się zawroty głowy

Takie objawy są oczywiście bezwzględnym wskazaniem do suplementowania potasu. Ale oczywiście lepiej nie czekać na ich pojawienie się i sięgnąć po tabletki z potasem znacznie wcześniej – wtedy, gdy jesteśmy szczególnie narażeni na utratę potasu z organizmu. Czyli kiedy?

Jak tracimy potas z organizmu, czyli kiedy sięgać po suplement

Jak już wspomniano, potas dostępny jest w diecie w wystarczających ilościach – na tyle dużych, że nie stwierdza się niedoborów potasu generowanych zbyt niskim spożyciem tego pierwiastka. Potas znaleźć można bowiem w różnorodnych produktach, takich jak kakao, orzechy, nasiona i pestki, suszone morele, zielone liście warzyw, ziemniaki, pomidory, banany, awokado, ryby, mięsa i wędliny. Niestety – łatwo tracimy potas z organizmu. Jak? Najczęściej przyczynami zbyt niskiego poziomu potasu są:

 • wymioty i biegunki
 • intensywne treningi i utrata potasu z potem
 • leki diuretyczne i przeczyszczające
 • cukrzyca i leczenie insuliną
 • choroby nerek
 • niektóre zaburzenia hormonalne, np. zespół Cushinga

Narażenie na działanie jakiegokolwiek czynnika wymaga profilaktycznej suplementacji potasu. Gdzie kupić potas o najwyższej przyswajalności?

Stosujesz potas? Wybierz ten o najlepszej biodostępności!

Suplementów z potasem nie brakuje – różnią się one dawką potasu oraz jego postacią chemiczną. Przez to mają zróżnicowane ceny, a jednocześnie – działają z różną skutecznością. Jeśli sięgniesz po tańszy potas gorszej jakości, wtedy nie wchłonie się on w wystarczającym stopniu. Mowa zwłaszcza o nieorganicznych związkach potasu, takich jak chlorek. Znacznie lepszym wyborem jest organiczny cytrynian potasu, przyswajalny niemal w całości. A najlepszym wyborem jest Potas Cheers. Dlaczego? Gdyż ten suplement diety zawiera doskonale przyswajalny cytrynian potasu – i nic poza tym. W składzie znajdziesz tylko potas i składnik otoczki kapsułki. Brak natomiast syntetycznych dodatków, które wpływają znacząco na obniżenie jakości suplementów diety. Dlatego Potas Cheers to suplement inny niż wszystkie, zapewniający skuteczną i bezpieczną suplementację. Gdzie kupić potas tej marki? W sklepie internetowym Cheers, gdzie znajdziesz także szereg innych suplementów jakości premium -> https://cheers.com.pl/potas-organiczny/