Gdzie można wynająć pływający domek?

Pływający domek to obiekt hotelowy zacumowany na obszarze wodnym. Może on pełnić wyłącznie funkcję noclegową, a w przypadku wyposażenia w napęd to także jednostka pływająca, którą możemy poruszać się po jeziorze, zatoce Bałtyku, zalewie czy rzece.

Czy każdy może wynająć pływający domek?

Pytanie o dostępność domków związane jest ze sposobem wykorzystania domku. Jeśli w ofercie jest opcja podróżowania domkiem po akwenie, to aby móc z tego skorzystać trzeba przejść szkolenie instruktażowe. Konieczna jest znajomość prawa wodnego oraz posiadanie technicznych umiejętności prowadzenia jednostki pływającej.

Pływający dom zacumowany na stałe nieposiadający napędu jest dostępny na takich samych zasadach, jak konwencjonalne miejsce noclegowe.

Pływający domek nie tylko na lato

Domki pływające to doskonała propozycja dla miłośników wody. Szum i kołysanie fal, piękne otoczenie dzikiej natury, możliwość obserwowania ptaków, ryb, dostęp do wodnych aktywności to tylko część korzyści, jakie niesie za sobą wybór takiej formy wypoczynku. Wybierając domek na wodzie w Krakowie, Szczecinie, Gdańsku możemy być blisko natury nie tracąc jednocześnie możliwości zwiedzania miasta czy korzystania z wielkomiejskich atrakcji.

Domki pływające mają na wyposażeniu sypialnie i łazienki. Często znajdują się tak także aneksy kuchenne. W wersjach luksusowych w domkach na wodzie znajdują się komfortowo wyposażone salony, sypialnie, łazienki z jacuzzi. Wiele obiektów wyposażonych jest w ogrzewanie, co sprawia, że są one dostępne przez cały rok. Dzięki temu można zaplanować wypoczynek w spokojnym okresie poza wysokim sezonem, gdy jest nie tylko spokojniej i ciszej, ale także znacznie taniej.

Pływający domek do zamieszkania?

Pływające domki to nie tylko oferta dla wypoczywających turystów. Jeśli jesteśmy miłośnikami wody oraz posiadamy odpowiednie środki finansowe nic nie stoi na przeszkodzie, abyśmy stali się posiadaczami domku na wodzie, który stanie się naszym miejscem zamieszkania. Może to być całoroczny dom zacumowany przy bulwarze nadrzecznym w centrum miasta lub na jego peryferiach.

Domek pływający to także propozycja domu letniskowego, który różni się tym od standardowego, że nie jest posadowiony na działce rekreacyjnej, a zacumowany na akwenie. A jeśli do tego wyposażymy nasz domek w napęd możemy zmieniać miejsce pobytu żeglując wygodnym domkiem.