Grobowce z granitu

Na cmentarzach bardzo często można spotkać nagrobki, na których widnieje wiele nazwisk, reprezentujących różnych pochowanych. członków rodziny Są to grobowce. Grobowce wykonuje się najczęściej z granitów, ponieważ są to materiały najbardziej odporne na działanie czynników zewnętrznych. Nagrobki rodzinne to doskonałe rozwiązanie dla dużych rodzin, które żyją w jednej miejscowości. Czym jeszcze charakteryzują się grobowce i dlaczego są tak pożądane?

Grobowce z granitu

Grobowce granitowe mają wiele zalet. Przede wszystkim jest to doskonałe upamiętnienie zmarłej osoby i wyraz szacunku do niej. Wbrew pozorom jest to także rozwiązanie dość ekonomiczne, biorąc pod uwagę, że w takim grobowcu spoczywa kilka osób. Nie trzeba wówczas wnosić opłaty cmentarnej za kilka grobów, ani stawiać kilku nagrobków pojedynczych. Wystarczy zainwestować w jeden porządny grobowiec z granitu.

Grobowce granitowe

Dlaczego granit jest najlepszym materiałem do budowy grobowców? Odpowiedź wydaje się być bardzo prosta. Granit jest jednym z najbardziej popularnych rodzajów kamienia wykorzystywanego jako budulec grobowców, ponieważ jest wystarczająco twardy, aby nie ulegać erozji i wystarczająco trwały, aby przetrwać dziesięciolecia, o ile nie setki lat. Warto zaznaczyć, że nagrobki rodzinne mogą być wykonane również z innych materiałów, takich jak marmury, konglomeraty, czy piaskowce. Spośród tych kamieni naturalnych granit jest jednak najbardziej na działanie czynników atmosferycznych. Jeśli zastanawiasz się więc nad postawieniem grobowca na cmentarzu, to wybierz granit.

Nagrobek rodzinny

Nagrobek rodzinny jest miejscem ostatecznego spoczynku i przypomina nam o zmarłym. Stanowi uhonorowanie historii jego życia i daje możliwość odwiedzania go przez kolejne pokolenia. To ważne dla tych, którzy chcą, aby ich wnuki, prawnuki, a nawet praprawnuki pamiętały o nich. Wprawdzie koszt takiego grobowca jest dość wysoki, to jednak całość inwestycji przy kilku zmarłych osobach jest jak najbardziej opłacalna. W dzisiejszych czasach coraz bardziej popularna staje się kremacja, a zakłady kamieniarskie wychodzą naprzeciw oczekiwaniom klientów tworząc coraz to nowe rodzaje pomników rodzinnych. W grę wchodzą więc również grobowce urnowe.

Grobowce na urny

Grobowiec rodziny jest ważnym elementem pamięci o bliskich zmarłych. Co roku odwiedzamy przecież cmentarze z okazji Wszystkich Świętych. Decydując się na stworzenie grobowca dla swoich krewnych, nie musisz jeździć w kilka miejsc na raz, aby odwiedzić groby swoich bliskich.

Sporo osób zamiast pochówku decyduje się na kremację. Musisz więc wiedzieć, iż istnieją na rynku specjalne grobowce urnowe. Mają one znacznie mniejszy rozmiar, niż monumentalne grobowce, w których mieszczą się trumny, a co za tym idzie – o wiele tańsze.

Grobowce rodzinne

Jak wyglądają grobowce rodzinne? Mogą mieć one formę obelisku, który symbolizuje siłę i honor; łuku, który reprezentuje bramę do wieczności; krzyża, który reprezentuje wiarę; lub nawet w kształcie piramidy (specyficzny projekt widziany w Irlandii), który symbolizuje szacunek dla wszystkich pochowanych tam osób. Istnieje naprawdę wiele ciekawych wzorów pomników.

Wybierając grobowiec, powinieneś wziąć pod uwagę następujące kwestie:

  • Materiał
  • Gabaryty
  • Cenę.

Grobowce granitowe będą dobrym sposobem na upamiętnienie życia bliskiej osoby, która odeszła. Możesz wybierać spośród wielu kolorów i stylów, dzięki czemu zapewnisz bliskim godny pochówek.

Grobowiec na cmentarzu

Kiedy ukochana osoba odejdzie, staniesz przed trudnym zadaniem wyboru odpowiedniego nagrobka na miejsce jej ostatecznego spoczynku, a nagrobki są jednym z najważniejszych sposobów, w jaki rodzina może wyrazić siebie i uhonorować tych, których straciła.

Decyzja o wyborze rodzinnego nagrobka jest poważna. To jedna z tych, które powinny być podjęte z pomocą ekspertów i wszystkich członków najbliższej rodziny. Najlepiej jest się także udać do profesjonalnego zakładu kamieniarskiego, który pomoże w doborze odpowiedniego pomnika dla Twojej rodziny. Taki zakład zaoferuje wskazówki dotyczące bardziej praktycznych spraw, dotyczących finansowania, kosztów produkcji, materiałów, budowy itp.

Poniższe kroki pomogą Ci rozpocząć poszukiwania rodzinnego grobowca:

  • Odwiedź cmentarz, na którym znajduje się wiele grobowców w różnych stylach. Zwróć szczególną uwagę na te najstarsze – dadzą Ci one pojęcie o tym, jakie materiały dobrze trzymają się na przestrzeni lat.
  • Dowiedz się, jaki rodzaj kamienia Cię interesuje. Trzy najczęstsze rodzaje kamieni to marmur, granit i konglomerat. Każdy z nich ma swoją własną teksturę i kolorystykę, więc koniecznie odwiedź stocznię kamieniarską i wybierz próbki, które odzwierciedlają Twój gust.
  • Możesz również wybrać kamienie o różnych kształtach w zależności od swoich preferencji. Prostokątne, okrągłe i sześciokątne nagrobki są dostępne w kilku rozmiarach i mogą zawierać podniesione napisy lub grawerunki.
  • Przed wyborem kamienia należy rozważyć, ile osób będzie docelowo spoczywać w danym grobie. Pomoże to w doborze odpowiedniego wzoru pomnika

Oprócz budżetu i miejsca należy rozważyć, ile osób zostanie umieszczonych na pomniku i jaki materiał zostanie użyty. Niektóre rodziny decydują się na stworzenie jednego dużego grobowca, podczas gdy inne wolą zainwestować pieniądze w kilka nagrobków pojedynczych. Jak w przypadku każdego większego zakupu, ważne jest, aby zrobić rozeznanie i uzyskać oferty od kilku firm.