Internet z telewizją – jaki pakiet wybrać?

A young man is sitting on a sofa with a remote control and a smartphone

Choć klasyczna telewizja nadal jest niezwykle popularnym medium, w wielu domach coraz częściej zastępuje ją internet. Dzieje się tak zwłaszcza wśród młodego pokolenia, które chętnie korzysta z możliwości łączenia tych dwóch rzeczy, w ramach usług dostarczanych przez jednego operatora. Wybierając pakiet telewizji internetowej, masz możliwość zarówno surfowania po internecie, jak i oglądania najnowszych filmów i seriali na żywo oraz online.

Internet z telewizją – co jest najważniejsze przy wyborze pakietu?

Aby komfortowo i bez zakłóceń korzystać z opcji internetu z telewizją, warto wybrać odpowiedni pakiet, który spełni nasze oczekiwania. Jeśli chcemy, żeby internet był szybki, a dodatkowo cenimy sobie kanały proponowane przez telewizję, warto wybrać pakiet, który proponuje rozrywkę na najwyższym poziomie. Dobry internet z telewizją to idealne rozwiązanie na długie wieczory czy wolne weekendy. Dzięki dużemu wyborowi kanałów, będziesz mógł swobodnie lawirować między różnymi opcjami i wybrać odpowiedni program dla siebie.

Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, wybierając pakiet internetu z telewizją. Są to m.in.:

  •     szybkość internetu;
  •     ilość dostępnych kanałów;
  •     okres obowiązywania pakietu;
  •     cena;
  •     instalacja pakietu – czy jest wliczona w cenę i czy oferta jest atrakcyjna.

Wymienione elementy to bazowe cechy, które powinna mieć Twoja telewizja z internetem, abyś był zadowolony z usługi.

 

Ile kosztuje internet z telewizją?

Pakiety internetu z telewizją to dzisiaj niezwykle popularne rozwiązanie. Użytkownicy cenią je przede wszystkim za wygodę i możliwość płacenia tylko jednemu dostawcy, co w obecnych czasach jest sporym ułatwieniem. Za taki pakiet najczęściej uiszczamy opłatę miesięczną, a ceny są zależne m.in. od szybkości internetu, ilości programów, a także dodatkowych opcji. Bez problemu znajdziemy zarówno pakiety po 120, a nawet 200 złotych, jak i nieco tańsze oferty. Pamiętajmy jednak, że konkurencja jest spora, dlatego też wysoka cena nie zawsze gwarantuje dobrą jakość usług. Niemniej jednak można dzisiaj znaleźć dobre oferty, które oferują pakiety w atrakcyjnych cenach.

Niższa cena obejmuje zazwyczaj nieco mniej programów i słabszą jakość internetu, choć proponowane parametry pozwalają na jego swobodne użytkowanie. Przykładowo 500 Mb/s to pakiet dostępny w atrakcyjnej cenie, który spokojnie wystarczy na korzystanie z możliwości streamingowych i wykonywanie innych czynności w internecie (w ofercie Play kosztuje tylko 60 zł za miesiąc dla klientów sieci).

 

Co zawierają dostępne pakiety telewizji z internetem?

Pakiety telewizji z internetem oferują klientom różne opcje. Podstawą w każdym z nich jest oczywiście internet światłowodowy i różne kanały TV. Są to zarówno polskie, jak i zagraniczne stacje, na których można znaleźć najbardziej popularne programy. Zdarza się, że niektórzy operatorzy oferują klientom specjalne promocje, powiązane z typem dekodera, który zostanie wybrany w konkretnym pakiecie. Może to być np. darmowy dostęp do Netfliksa czy HBO. Warto zaznaczyć, że zazwyczaj dekodery posiadają opcję sterowania głosowego, a także odtwarzania programów wstecz. Telewizja internetowa, dostępna za pomocą klasycznych dekoderów daje możliwość oglądania filmów na wszystkich kanałach mobilnych, niezależnie od tego, gdzie się znajdujemy. Często dla klientów dostępna jest także płatna lub darmowa biblioteka różnych filmów czy seriali. Możemy też otrzymać dostęp do wybranych przez operatora platform streamingowych, które pozwalają na obejrzenie ciekawych programów, niedostępnych w telewizji na żywo.

 

Jaki pakiet wybrać?

Jeśli już wiemy, że klasyczne pakiety mają internet światłowodowy oraz dostęp do dużej ilości programów, warto zastanowić się, czy to na pewno nam wystarczy. Wielu operatorów proponuje różne rodzaje pakietów, których cena zależna jest od ilości kanałów, jakości internetu oraz dodatków. Najlepsze pakiety mają szybkość internetu wynoszącą nawet 1 Gb/s, oferują także sporo kanałów (w ofercie Play jest ich aż 187). Nie bez znaczenia jest także jakość obrazu – zazwyczaj im wyższa cena, tym lepsza będzie rozdzielczość, a zarazem komfort oglądania telewizji. Często do pakietów dołączane są także różne gratisy, takie jak pakiety sportowe czy filmowe.

 

Na czym oglądać telewizję internetową?

Choć telewizja kojarzy się większości z nas z dużym ekranem, to obecnie ulubione programy możemy oglądać niemal na każdym nośniku. To właśnie jest największa zaleta dostępnych pakietów telewizji internetowej. Mając dekoder i specjalny modem, kanały w najwyższej jakości możemy odbierać m.in. na telefonie, czy też tablecie albo na laptopie. Mamy też możliwość oglądania ulubionych programów na dodatkowym ekranie w domu. Posiadając telewizję internetową, możemy więc w spokoju obejrzeć ulubiony mecz, podczas gdy mieszkająca z nami osoba nie do końca zainteresowana sportowym szaleństwem, będzie mogła włączyć osobny nośnik, podłączony do dekodera, i oddać się rozrywkom zupełnie innego rodzaju.

Telewizja internetowa to rozwiązanie, które zdobywa coraz większą popularność. Dzięki wygodzie użytkowania, a także dostępności najlepszych kanałów, zyskujemy doskonałą rozrywkę, w prosty sposób, zmniejszając ilość naszych zobowiązań.