Jak bezpiecznie używać płynów do mycia piekarnika?

Jak bezpiecznie używać płynów do mycia piekarnika?

Płyny do mycia piekarnika są bardzo skuteczne, ale ich używanie może być groźne. Z tego powodu bardzo ważne jest odpowiednie ich stosowanie w taki sposób, by nie skończyło się ono tragicznie. Jak prawidłowo używać płynów do mycia piekarników? Jak zachować bezpieczeństwo?

Zgodnie z instrukcją obsługi

Płyn do mycia piekarnika koniecznie powinien być używany zgodnie z instrukcją producenta zawartą na jego opakowaniu. To właśnie w niej zawarte są dokładne informacje na temat tego, jak należy postępować i jakie środki ostrożności powinny być zachowane. Przepisy wymagają także, by producent środków chemicznych informował, jak należy postępować w przypadku zatrucia produktem albo też jego dostania się do oczu. Płyn do mycia piekarnika, który nie będzie używany zgodnie z zaleceniami producenta, najprawdopodobniej nie poradzi sobie z zabrudzeniami i po prostu ich nie rozpuści. Nie można więc jej ignorować, ale przed każdym użyciem należy się z nią dokładnie zapoznać.

W rękawiczkach i przy otwartym oknie

Płyn do mycia piekarnika nie powinien mieć bezpośredniego kontaktu ze skórą. Może on powodować jej podrażnienie, a nieprzyjemny zapach może osadzać się na dłoniach. Można temu zapobiec, używając gumowych rękawic. Oczywiście najlepiej jest wybierać grube rękawice do czyszczenia toalet i sprzątania, niż jednorazowe rękawiczki chirurgiczne. Z pewnością lepiej poradzą one sobie z silnym płynem.Czasami dobrze jest też sięgnąć po gogle, które zabezpieczą oczy przed chlapiącym detergentem. Jeśli planujesz szorować piekarnik i boisz się o swoje oczy, to koniecznie je zabezpiecz. Dobrze jest też podczas jego używania mieć otwarte okno. Dzięki temu opary płynu mogą przedostawać się na zewnątrz. To sprawia, że mniej z nich przedostaje się do układu oddechowego człowieka. To bardzo ważne zwłaszcza w przypadku zastosowania dużej ilości płynu do mycia piekarnika w pomieszczeniu o małej powierzchni.