Jak dobrać okulary korekcyjne do kształtu twarzy?

Dobrze dobrane okulary korekcyjne mogą stać się piękną i funkcjonalną ozdobą. Jeśli ich nie nosisz, bo uważasz, że nie wyglądasz w nich korzystnie – może po prostu wybierasz złe fasony?

Twarz okrągła

Osoby o okrągłych twarzach najlepiej wyglądają w dość sporych, mocnych kwadratowych oprawkach. Dzięki nim twarz wygląda na węższą i szczuplejszą. Unikaj okrągłych oprawek, chociaż są teraz tak modne! Szukaj także tych z widocznie mocniejsza górną częścią.

Twarz owalna

Ten kształt twarzy uznawany jest za idealny – pasują do niego wszystkie rodzaje i kształty oprawek. Jeśli jednak nadal masz kłopoty ze znalezieniem coś dla siebie, spróbuj zidentyfikować, co ci się nie podoba w twojej twarzy. Jeśli chcesz złagodzić swoje rysy twarzy – wybierz bardziej okrągłe oprawki. Jeśli zaś zależy ci na ich wyostrzeniu – spróbuj tych w geometrycznych, bardziej kanciastych kształtach.

Twarz kwadratowa

Przy tak wyrazistych rysach korzystne będzie ich lekkie złagodzenie. Dobrze sprawdzą się więc wszystkie modele z okrągłymi i owalnymi oprawkami. Mocniejsza góra oprawek i ich delikatniejszy dół zdecydowanie optycznie wydłużą twarz.

Twarz pociągła

Podobnie jak w przypadku twarzy kwadratowej, najlepszym rozwiązaniem będzie złagodzenie rysów. Owalne, a nawet zupełnie okrągłe fasony będą dobrze na tobie wyglądać. Jeśli dodatkowo mają mocowania na poziomie środka szkieł, optycznie skrócą twarz i zbalansują proporcje twarzy.

Twarz trójkątna

Chociaż jest to typ twarzy uznawany za najatrakcyjniejszy u kobiet, wymaga odpowiedniej oprawy. Ponieważ szczęka jest zazwyczaj węższa, okulary powinny optycznie wyszczuplać górną część twarzy. Postaw więc na bardziej kwadratowe oprawki. Świetnie wyglądać będą też wszystkie modele z wyciągniętymi do góry kącikami. Okulary „kotki” będą wyglądać niezwykle zadziornie i oryginalnie.
Wcale nie jesteś skazany na soczewki. Piękne okulary pasują każdemu, trzeba tylko potrafić dobrze je dobrać. Nie rezygnuj z noszenia ich, szczególnie, że są teraz tak modne!