Jak dobrać stołki barowe do kuchni? Przeczytaj nasze porady!

Jak dobrać stołki barowe do kuchni? Przeczytaj nasze porady!

Stołki barowe, nazywane też hokerami, coraz częściej można zobaczyć w aranżacjach kuchni w domach i mieszkaniach. Gdy zastanawiasz się, jak je dobrać, sprawdź przygotowane przez nas porady!

Krzesła barowe do kuchni – kiedy się sprawdzą?

Najczęściej stołki barowe do kuchni ustawiane są przy blatach kuchennych tworzących półwyspy i wyspy. Mogą one spełniać wtedy zróżnicowane funkcje, w tym służyć jako przestrzeń do jedzenia posiłków.

Zastosowanie krzeseł barowych do kuchni, które mają wyższe siedzisko w porównaniu do standardowych krzeseł, powoduje, że są one wygodne w używaniu przy blacie kuchennym.

Jak wybrać wysokość krzeseł barowych do kuchni?

Zaleca się, aby krzesło barowe do kuchni miało siedzisko położone około 25-30 cm poniżej blatu, co pozwoli na jego komfortowe stosowanie.

Przykładowo wtedy, gdy blat położony jest na wysokości 80-90 cm, w takim przypadku warto poszukać stołków barowych do kuchni o siedzisku na wysokości około 55-60 cm.

Dobierając krzesła barowe do kuchni wyposażone w podłokietniki, konieczne jest również uwzględnienie ich wysokości, aby można było łatwo wsunąć je pod blat.

Hokery do kuchni – metalowe, drewniane, z tworzywa

W kolekcjach producentów można znaleźć stołki barowe do kuchni w wielu stylach, wykonane z różnych materiałów, z rozmaitymi detalami.

Najczęściej stołek barowy do kuchni dobiera się pod kątem jej stylu. Proste, geometryczne modele z drewna, tworzywa, metalu świetnie sprawdzą się w nowoczesnych wnętrzach. Do kuchni tradycyjnych polecane są hokery drewniane. Z kolei w aranżacjach glamour efektownie będą wyglądały modele z tapicerką z weluru, aksamitu. Do loftowych wnętrz często kupowane są hokery z czarnymi ramami z metalu i drewnianymi siedziskami.

Na co jeszcze zwrócić uwagę przy zakupie stołków barowych do kuchni?

Dobierając Krzesła barowe do kuchni, warto też zwrócić uwagę na parę innych ważnych kwestii.

Należy sprawdzić konstrukcję krzesła barowego. Gdy ma być wygodne, warto poszukać modelu z oparciem, podłokietnikami oraz z tapicerką wykończoną przyjemnym w dotyku materiałem. Dodatkowym plusem będzie wygodny podnóżek.

Krzesła tego typu są też dostępne z różnymi typami podstaw. Mogą być one wyposażone w standardowe cztery nóżki, ale również w efektowne ramy o geometrycznych kształtach. Aby korzystanie z krzeseł barowych w kuchni było prostsze, można też wybrać modele na obrotowych podstawach, które pozwalają również na zmianę wysokości siedziska.