Jak ocenić pracodawcę z Work or Not?

Portal Work or Not to miejsce, w którym każdy pracownik może wypowiedzieć się na temat swojego pracodawcy. Co ważne, nie tylko wystawia firmie ocenę liczbową, ale także uzasadnia ją opisowo. To sprawia, że potencjalni przyszli pracownicy przedsiębiorstwa mogą zorientować się w jego sytuacji. Pozwala im to podjąć decyzje o tym, czy pasują do obecnego zespołu lub trybu pracy, jeszcze zanim pojawią się na rozmowie rekrutacyjnej.

Jak ocenić pracodawcę w Work or Not?

Od strony technicznej, wygląda to następująco:

pole wyboru work or not.png

  • Napisz swoją opinię i daj znać innym, czy jest ona Pozytywna, Neutralna, czy Negatywna.

pole komentowania.png

Pamiętaj o dodaniu nicku i zapoznaniu się z regulaminem serwisu Work or Not. Gotowe!

Zastanawiasz się zapewne…

 

Co mam napisać o pracodawcy?

Przede wszystkim: prawdę. Jest to ważne nie tylko ze względów moralnych, ale także prawnych. To, co piszesz w Internecie, jest publiczne i widoczne dla innych użytkowników. Postaraj się więc opisać:

  • Jaka atmosfera panuje w firmie;
  • Czy wynagrodzenie jest dobre;
  • Jakie są możliwości i warunki awansu;
  • Czy pracownicy mogą liczyć na benefity;
  • Jak przebiega proces rekrutacyjny.

To wszystko jest istotne dla każdego potencjalnego pracownika danej firmy. Jeśli nie masz o czymś informacji (np. o przebiegu procesu rekrutacyjnego), pomiń to zagadnienie. Opisz to, co wydaje Ci się ważne i ma odzwierciedlenie w rzeczywistości.

 

Czy można dodawać tylko negatywne opinie?

Jak już wspominaliśmy, możesz wybierać spośród 3 typów ocen: Pozytywnej, Neutralnej i Negatywnej. Swoją opinię możesz więc się podzielić również wtedy, gdy jesteś zadowolony ze swojego obecnego lub poprzedniego pracodawcy! Pozytywne informacje o firmie budują zaufanie do przedsiębiorstwa. To sprawia, że rekrutujący chętniej rozpatrzą pracę w zespole zgranych osób, zmotywowanych do wykonywania swoich obowiązków. Słowem, którzy lubią swoje miejsce pracy.

 

Ocena pracodawcy w neutralnym świetle

Neutralne komentarze dodają osoby, które są umiarkowanie zadowolone ze współpracy z danym przedsiębiorstwem. Oznacza to, że liczba zalet zrównuje się z wadami pracy w danym miejscu. Może być tak, że zespół ma świetnego managera, jednak wynagrodzenie jest trochę niedoszacowane. Warto o tym napisać, podpierając swoją ocenę opisem. Wówczas do zespołu trafią osoby zainteresowane zaletami konkretnej firmy.

 

Podsumowanie

Twoja ocena pracodawcy ma znaczenie! Z Work or Not możesz powiedzieć innym, jak bardzo jesteś zadowolony z pracy w firmie. Tym samym pomożesz innym znaleźć pracę marzeń.