Jak rozwijać się w wakacje? 3 sprawdzone sposoby na naukę

Wakacje zbliżają się wielkimi krokami — dla niektórych nauczycieli to czas błogiego odpoczynku, a dla innych możliwość wzbogacenia wiedzy i zdobycia nowych kompetencji. Istnieje wiele sposobów, aby rozwijać zarówno umiejętności twarde, jak i miękkie. Jednym z nich są studia podyplomowe, dzięki którym można nawet zdobyć nową specjalizację nauczycielską! Jednak studia rozpoczynają się w październiku, a letni czas wolny warto spożytkować na różne, pożyteczne sposoby.

Eventy i konferencje

W wakacje organizowane są liczne eventy, konferencje i szkolenia, których celem jest podniesienie kwalifikacji nauczycieli, poszerzenie horyzontów i zdobycie bieżącej wiedzy w różnych dziedzinach. Aby do pracy nie wkradła się stagnacja i rutyna warto raz na jakiś czas skorzystać z tej formy kształcenia. Prelegenci to osoby doświadczone i bardzo inspirujący może okazać się ich punkt widzenia. Dodatkowo certyfikaty potwierdzające uczestnictwo we wszelkiego rodzaju eventach to dodatkowy plus w CV, jeśli myślimy o zmianie pracy.

Szkolenia e-learningowe i webinary

Szkolenia przez internet i webinary to coraz popularniejsza forma nauki — jest bardzo wygodna, ponieważ nie wymaga wychodzenia z domu. Jeśli dobrze się poszuka, można znaleźć w sieci wiele bezpłatnych kursów. Nie oznacza to, że nie są one wartościowe — można dowiedzieć się z nich wiele przydatnych informacji. Wakacje to dobry czas, aby raz na jakiś czas poświęcić kilka godzin na poszerzanie wiedzy.

Książki

Na czas urlopu warto uzupełnić swoją domową biblioteczkę. Nadrabianie lektur może być również formą relaksu – połączenie miłego z pożytecznym. Odpoczynek sprzyja “wchłanianiu” wiedzy, dlatego dobrym pomysłem jest zbalansowanie nauki i odpoczynku. Osiągnie się wtedy o wiele lepsze rezultaty.

Metod rozwoju i uczenia się w lato jest bardzo wiele. Eventy, konferencje, szkolenia e-learningowe, webinary i czytanie książek to tylko część z nich, jednak warto z nich skorzystać — a następnie rozwinąć dzięki studiom podyplomowym. Pamiętajmy, że doskonalenie swoich kompetencji poprawia pozycję na rynku pracy, perspektywy awansu lub podwyżki!