Jak tanio i dobrze wypożyczyć samochód?

Jeśli wybieramy się w podróż do innego miasta to dobrze jest pomyśleć wcześniej jak będziemy się poruszać po przyjeździe.

Niestety komunikacja miejska lubi zawodzić, a taksówką nie wszędzie dojedziemy i może nas to dość drogo wynieść. Dlatego możemy skorzystać z usług licznych wypożyczalni samochodów.

Wynajem samochodu krok po kroku

Wynajem samochodu to z pewnością bardzo dobra decyzja. Daje nam swobodę w poruszaniu się, w każdej chwili możemy zmienić plany i kierunek jazdy. Szczególnie jest to wygodne podczas podróży z dzieckiem, wtedy sami decydujemy o przystankach na posiłek, do toalety czy krótki spacer.

Jeśli interesuje nas wynajem samochodu w Katowicach to wystarczy skorzystać z internetu. Kiedy już podejmiemy decyzję o konkretnej firmie możemy dokonać rezerwacji online. Atutem jest to że dokonujemy rezerwacji osobiście bez pośredników i bez dodatkowych kosztów. Możemy również założyć swoje konto i na bieżąco śledzić przebieg transakcji.

Co oferują wypożyczalnie samochodowe?

Usługi oferowane przez profesjonalną wypożyczalnię samochodową obejmują szereg udogodnień. Możesz skorzystać z nawigacji GPS, aby bezpiecznie dotrzeć do celu. Kiedy podróżujesz z dziećmi koniecznie skorzystaj z fotelików samochodowych lub siedzisk. Dobrze również mieć w wyposażeniu kamizelkę odblaskową. Jeśli wynajmujesz samochodów w okresie pomiędzy listopadem a kwietniem koniecznie sprawdź czy masz komplet zimowych opon, a jeśli wymagają tego warunki atmosferyczne także komplet łańcuchów na koła.

Dobrze jeśli wynajem jest elastyczne i obejmuje zarówno krótkoterminowe oraz długoterminowe umowy wynajmu. A flota jest dostosowana do różnych celów podróży: na wycieczkę dla rodziny, delegacje służbowe oraz bardziej eleganckie wyjazdy. W pakiecie powinniśmy otrzymać nielimitowany przebieg kilometrów – ale nie zawsze. A także ubezpieczenie samochodu od wypadku i kradzieży (OC/AC) oraz ubezpieczenie osobowe kierowcy i pasażerów.

Dodatkowy atut to możliwość podstawienia lub odbiór samochodu pod wskazanym adresem, np. na lotnisku, dworcu kolejowym albo pod hotelem. Dobrze jeśli firma działa również w sobotę i niedzielę, często podróżujemy w weekendy. Firmy oferują także wynajem auta z kierowcą – do ślubu i inne okazje.

Na co zwrócić uwagę podczas odbioru i zwrotu auta z wypożyczalni samochodów?

Podczas odbioru samochodu z wypożyczalni musimy zwrócić szczególną uwagę na wygląd zewnętrzny auta oraz w środku. Jeśli jest uszkodzone można nawet zrobić zdjęcia. Należy także sprawdzić czy bak jest pełny oraz jaki jest stan oleju i inne płyny. Ustalić dokładną datę i godzinę oddania samochodu.

Podczas zwrotu pojazdu sporządzany jest protokół, który spisuje pracownik. Możemy się upewnić czy wszystko w porządku i czy stan zgadza się z tym na zdjęciach zrobionych przy odbiorze.