Jak ustawić telewizor w mieszkaniu – praktyczne porady

Telewizory LCD, np. Samsung QLED czy wybrany model Sony, stanowią już stałe elementy wyposażenia wnętrza. W zasadzie traktujemy je jak jeden z mebli. Aby jednak wymarzony telewizor zarówno pełnił swoją funkcję, jak i pięknie prezentował się we wnętrzu, warto zastanowić się, jak go ustawić. Oto kilka praktycznych wskazówek.

Przede wszystkim nie należy najpierw kupować mebli i wypoczynku, nie zastanawiając się wcześniej, gdzie ustawimy telewizor. To prosta droga do niefunkcjonalnego wnętrza. Poza tym na pewno nie będzie ono dobrze wyglądało. W wielu domach telewizor dominuje, wręcz stanowi serce salonu lub sypialni – np. nowoczesny i elegancki Samsung QLED, Panasonic czy Sony. Warto zatem przemyśleć, gdzie go ustawić, aby móc się przy nim relaksować wieczorami.

Wizytówka salonu

Telewizory z wystającym tyłem to już relikt, chociaż czasami można je spotkać jeszcze w starych hotelach czy pensjonatach. Nowoczesne modele, np. Samsung QLED czy LG OLED, prezentują już zupełnie inny styl i są ważnym elementem naszego mieszkania. Nic dziwnego, że większość producentów stawia na design równie mocno jak na parametry, funkcjonalność i innowacyjne rozwiązania. Stanowi zatem wizytówkę salonu. Wystarczy zobaczyć, jak prezentuje się np. Samsung Q7F czy wybrany model Sony.

Na komodzie w sercu salonu

Kiedyś telewizor zwykle stał na komodzie, ale teraz takie ustawienie nie jest trendy. Można spotkać się z nim np. w domach naszych dziadków. Nawet ładny i dobry model, jak np. Samsung QE75q7fAMTXXH, nie będzie dobrze prezentował się na komodzie. Trzeba co prawda przyznać, że to praktyczne podejście. Komoda służy mianowicie głównie jako podstawa pod telewizor, ale można też potraktować ją jak schowek na płyty i inne przedmioty. Zanim jednak kupimy konkretną komodę, należy zmierzyć ścianę – często o tym zapominamy.

Telewizor na ścianie w salonie lub sypialni

Modniejszym rozwiązaniem jest meblościanka, którą najczęściej zamawia się na wymiar. Najpierw należy wybrać telewizor, a potem zlecić jej wykonanie. Wygląda lżej, ale też pełnić funkcję schowka na różne drobiazgi, np. piloty. Samsung Q7F czy wybrany model Panasonica będzie ciekawie wyglądał na meblościance, ale także wisząc na ścianie.

Panel – modny w sypialni lub salonie

Najczęściej jednak telewizor wieszamy na ścianie. Jeśli mamy mało miejsca, opcja ta będzie też praktyczna. Trzeba tylko dobrać właściwy panel oraz uchwyt, aby  kąt nachylenia był odpowiedni. To dobre rozwiązanie do sypialni lub salonu. Płaskie telewizory montuje się za pomocą uchwytu. Warto sprawdzić specyfikację naszego telewizora, aby kupić właściwy – Samsung QE75q7fAMTXXH czy Philips mogą potrzebować innego.

Musimy jednak wiedzieć, że najważniejsza jest funkcjonalność – w końcu większość z nas każdego dnia ogląda telewizję. Wybrany model – Samsung QLED, Sony 4K, LG OLED itd. – musi jak najlepiej współgrać ze stylistyką wystroju mieszkania.