Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Jeśli planujesz zakup pierścionka, musisz wiedzieć, że ważna jest chociażby pora roku. Dlaczego? Poniżej znajdziesz odpowiedź, wskazówki, jak zmierzyć rozmiar pierścionka, a także poznasz modne modele.

Jak zmierzyć rozmiar pierścionka?

Wybór rozmiarów jest naprawdę duży, nie powinno być problemu ze znalezieniem idealnego modelu pierścionka. Zwróć uwagę na cyfrowo-liczbowe oznaczenie rozmiaru. Najczęściej rozmiary zaczynają się od 6. Co to jednak znaczy? Na przykład popularny rozmiar 8 ma około 15,2 mm średnicy, a rozmiar 20 aż około 19,2 mm. Podobno najlepszy będzie ten, który przejdzie z delikatnym oporem przez najszerszą kostkę palca i będzie oplatać jego nasadę. Nie może uciskać, ale też nie może zsuwać się, bo łatwo go wtedy zgubić choćby podczas mycia dłoni.

Jeśli nie znasz swojego rozmiaru, możesz to sprawdzić na swoim innym pierścionki albo u jubilera. Są też sposoby domowe – zmierz zwykłą linijką albo suwmiarką w najszerszym miejscu wewnętrzną średnicę. Zmierz oczywiście ten palec, na którym będziesz go nosić. Warto też, jeśli jest taka możliwość, przymierzyć wybrany pierścionek przed zakupem. Jeśli jednak zamawiasz go w sklepie internetowym, pamiętaj, że masz możliwość zwrotu do 14 dni.

Najmodniejsze pierścionki w 2022 roku

W tym roku jednym z najmodniejszych trendów są kolorowe pierścionki, czyli z kamieniami szlachetnymi lub z wielobarwnymi kryształkami. Poza tym na topie są modele w rozmiarze XXL. Ważne, by były masywne, dobrze widoczne i zwracające uwagę. Renesans przeżywają także… sygnety! Jako alternatywę wybierz złoty pierścionek o subtelnym wzornictwie lub cienki pierścionek ażurowy – to idealny wybór dla miłośniczek klasyki oraz minimalizmu.

Modne kolory pierścionków

Pierścionki mogą być wykonane z różnych materiałów – m.in. ze srebra, złota, tytanu, platyny czy też ze stali szlachetnej. Obecnie najbardziej modne są pierścionki wykonane z klasycznego żółtego złota, ale też z białego oraz w odcieniu rose gold. Popularne są też modele dwukolorowe.

Kupując złoty pierścionek, zwykle mamy do wyboru dwie próby. Pierwsza z nich to 333, czyli 8-karatowe złoto mające 33,3 procent czystego złota. Drugą powszechną próbą jest 585, czyli 14-karatowe złoto, które zawiera 58,5 procent czystego złota. Ich trwałość i wytrzymałość jest podobna.

Pierścionki mogą być ozdobione kamieniami – jak diamenty, topazy czy rubiny, ale bardzo ładnie prezentują się też tylko z jednym kamieniem lub bez nich. Wzorów nie brakuje, dlatego każda kobieta znajdzie idealny pierścionek dla siebie – na co dzień i na specjalne okazje.