Jaki makijaż dla opadającej powieki?

Nie wszystkie kobiety mogą pochwalić się nieskazitelnymi rysami i brakiem zmarszczek. Częstym problemem nie tylko u kobiet, ale i młodych dziewcząt jest wystająca powieka. Patrząc na swoje odbicie w lustrze lub widząc siebie na zdjęciu, kobiety zauważały, że ten mankament nadaje twarzy ponury i zmęczony wyraz. Zatem panie, borykające się z takim problemem, głowią się, jak usunąć opadające powieki lub przynajmniej optycznie je podnieść.

Makijaż ratunkiem dla opadającej powieki

Jeśli przeszkadzają Ci opadające powieki i obwisła, pomarszczona skóra wokół oczu, zastrzyki lub chirurgiczne zabiegi naprawcze mogą pomóc przywrócić młodszy wygląd Twoich oczu. Jeśli jednak nie chcesz decydować się na tak inwazyjne metody – ratunkiem może okazać się makijaż.

Z wiekiem skóra stopniowo traci swoją elastyczność i zaczyna opadać na całej powierzchni, ale efekt ten jest najbardziej widoczny na twarzy – zwłaszcza wokół oczu.

Dlaczego skóra traci swoją elastyczność?

Zmiany związane z wiekiem powodujące podkrążenia, worki i zwiotczenia. Jest kilka czynników, które przyczyniają się do niepożądanego wyglądu okolic oczu:

  • Nadmiar skóry powoduje powstawanie zmarszczek i worków pod oczami.
  • Złogi tkanki tłuszczowej mogą powodować opuchliznę górnej lub dolnej powieki.
  • Wgłębienia w oczodołach objawiają się jako ciemne obwódki wokół oczu.
  • Pojawia się ptoza, czyli osłabienie mięśnia, który otwiera oko.
  • Wgłębienia w kanale łzowym stają się bardziej widoczne wraz z wiekiem.
  • Kobiety, a coraz częściej także mężczyźni, poszukują kosmetycznych sposobów na zniwelowanie opadającej skóry wokół starzejących się oczu. Lekarze dzielą opcje korekty tych problemów na niechirurgiczne i chirurgiczne.

W przypadku zagłębienia pod workami pod oczami, chirurdzy okuloplastycy raczej zmieniają położenie tłuszczu niż usuwają go całkowicie. Pobranie tłuszczu z jednego obszaru i przesunięcie go w inne miejsce rozwiązuje problem zarówno worków, jak i pustego miejsca pod nimi. W rzeczywistości, procedura ta lepiej radzi sobie z ciemnymi kręgami i zagłębieniami niż wypełniacze kwasu hialuronowego – ale wymaga większego zaangażowania w operację.

Makijaż dla opadającej powieki – wskazówki

Warianty takich kolorów są beżowe, brzoskwiniowe, szare, jasnobrązowe. Do makijażu dziennego bardziej odpowiednie są cienie matowe, na wieczór można użyć cieni perłowych. Wybieraj więc kolorowe palety cieni.

W pierwszej kolejności na całą górną powiekę należy nałożyć podkład – średni odcień z tych dostępnych. Dalej mniej nasycony kolor nakładamy na wewnętrzny kącik oka. W miarę zbliżania się do zewnętrznego kącika oczu kolor cieni powinien stawać się coraz ciemniejszy i gęstszy. Bardzo ważne jest, aby nie było ostrych granic i przejść z jednego odcienia do drugiego. Pomoże to uniknąć specjalnego pędzla eyeshadow, który chcesz cieniować kolor. Najciemniejszy odcień powinien być stosowany na obszarze o największym wysięgu wieku, z reguły w połowie górnej powieki.

Oprócz makijażu oczu kobiet z opadającymi powiekami, należy pamiętać o nadaniu prawidłowego kształtu brwiom. Korekta brwi musi zapewnić, że ich górna linia została podniesiona jak najwyżej. Forma musi być wydłużona, pełna gracji, dzięki czemu spojrzenie będzie nieco bardziej odświeżone. Brwi powinny być proste, bez ostrego kącika w najwyższym punkcie, który powinien znajdować się nieco powyżej i poza środkiem. Jeśli brwi są zbyt cienkie i krótkie, należy użyć kredki do brwi w odpowiednim kolorze. Zewnętrzny kącik brwi powinien być lekko przedłużony za pomocą ołówka. Pod brwiami należy umieścić cienie w jasnych odcieniach – to optycznie je podniesie.