Jaki zapach w mieszkaniu?

sklep.voigt.pl 8.jpg

Zapachy wpływają na samopoczucie. Brzydkie i intensywne zapachy sprawiają, że nie czujemy się dobrze. Każdy ma swój ulubiony zapach, ale to nie oznacza, iż codziennie powinniśmy go czuć w swoim mieszkaniu.

Zapach w sypialni

Nie wystarczy kupić jeden trwały zapach do domu, żeby czuć się komfortowo. Pamiętajmy o tym, że każde pomieszczenie w mieszkaniu spełnia inną funkcję, więc tak naprawdę powinniśmy postawić więcej niż na jeden Trwały zapach do domu.

W sypialni najczęściej odpoczywamy i spędzamy mile czas z partnerem lub partnerką. Dlatego w tym pomieszczeniu nie są wskazane zapachy cytrusowe, ale takie, które bardziej kojarzą się z romantycznością, pożądaniem czy relaksem. Jeśli chcemy uspokoić umysł, to lawendowy trwały zapach do domu może być dobrym pomysłem. Piżmo pobudzi nasze pożądanie, a zapachy kwiatowe sprawią, że w sypialni będzie bardziej romantycznie.

Zapach do kuchni i salonu

W kuchni każdego dnia można wyczuć wiele zapachów, które nie zawsze są przyjemne. W tym pomieszczeniu z całą pewnością przydadzą nam się trwałe zapachy do domu, które zneutralizują skutki związane z gotowaniem. W kuchni powinniśmy postawić raczej na łagodny zapach, który nie będzie za bardzo intensywny.

W salonie możemy eksperymentować z zapachami i dostosować je do naszego nastroju. Jeżeli chcemy się na czymś skupić, to zapachy cytrusowe będą w danym momencie najlepsze. Jeśli przyjmujemy gości, to można pomyśleć o zapachach kwiatowych, które podobają się chyba każdemu.

Jak często zmieniać zapachy w domu?

Ludzki nos przyzwyczaja się do zapachów i po pewnym czasie przestajemy czuć nawet najbardziej trwałe zapachy do domu. Dlatego co pewien czas warto je zmieniać. Dobrym rozwiązaniem jest zainwestowanie w kilka różnych olejków eterycznych, które będziemy stosować zamiennie. Dzięki temu w każdej chwili będziemy mieć w mieszkaniu zapach, który nam najbardziej odpowiada w danym momencie i do żadnego zapachu się nie przyzwyczaimy. Jeśli jednak lubimy tylko jeden zapach, to zostańmy przy nim.