Jakie meble są zbędne w salonie?

Przy urządzaniu pokoju dziennego pod uwagę musimy wziąć przede wszystkim meble. W sklepach wybór jest ogromny, ale jakich z nich nie musimy umieszczać w salonie, ponieważ są w nim po prostu zbędne?

Salon pełni różne funkcje – to właśnie w tym pomieszczeniu wypoczywamy, spotykamy się z rodzina i znajomymi, bawimy się, dlatego musi on odpowiadać różnym naszym wymaganiom. Pod tym względem powinniśmy też aranżować tę przestrzeń. Jak urządzić salon, aby wyglądał świetnie, ale jednocześnie nie był zagracony? Tutaj główną kwestią jest dobór odpowiedniego umeblowania.

Co w salonie powinno się znaleźć?

Zacznijmy od tego, co dokładnie powinno znaleźć się w salonie. Przede wszystkim głównym punktem pomieszczenia jest kanapa albo narożnik – to właśnie te meble wypoczynkowe używane są do relaksu, więc powinniśmy dobrać je w pierwszej kolejności.

Oprócz kompletu wypoczynkowego do salonu warto wybrać również stolik oraz meble RTV. To podstawa, ale w zależności od indywidualnych upodobań i potrzeb możemy również dobrać inne umeblowanie – regały na książki, komodę do przechowywania, witrynę do prezentacji czy też stół do jadalni wraz z krzesłami. Jakie meble jednak będą zbędne w salonie?

Czego nie umieszczać w salonie?

Przede wszystkim salon nie powinien przejmować funkcji innych pomieszczeń, w związku z tym nie powinniśmy umieszczać w nim mebli, które są przeznaczone do sypialni, kuchni czy do pokoju dziecięcego. Jak urządzić salon, aby nie był zagracony?

W salonie nie powinniśmy umieszczać mebli takich jak toaletka do wykonania makijażu, regałów na zabawki dziecięce, szaf ubraniowych, chyba że nie mamy na nie miejsca w innych pomieszczeniach. Także w salonie lepiej nie umieszczać biurka do pracy – sprawdzi się w bardziej kameralnym, spokojniejszym miejscu.

Zatem, jeśli chcemy utrzymać salon w ryzach, powinniśmy pamiętać o tym, aby nie przesadzać w nim z liczbą i rodzajem umeblowania. Podstawowe wyposażenie powinno zapewnić nam odpowiednią przestrzeń do przechowywania oraz wypoczynku, aby salon wyglądał elegancko – to w końcu wizytówka domu.