Jakie są rodzaje uszczelek prysznicowych?

Jakie są rodzaje uszczelek prysznicowych?

Uszczelki prysznicowe są niezbędne, aby uchronić łazienkę przed zalaniem wodą z prysznica. Odpowiednio dobrane pozwalają na kilka minut niezakłóconej kąpieli w kabinie. Poznajmy dostępne rodzaje uszczelek prysznicowych i wybierz model odpowiadający naszym potrzebom.

Uszczelki prysznicowe zwykłe

Pierwszy rodzaj uszczelek prysznicowych jest to znane od lat i sprawdzone rozwiązanie podstawowe. To najprostszy i najbardziej ekonomiczny wariant uszczelnienia kabiny prysznicowej oraz zabezpieczenia naszych łazienek przed cieknąca wodą.

Zwykłe uszczelki prysznicowe znajdują zastosowanie jako zabezpieczenie zarówno poziomych jak i pionowych krawędzi kabiny. To dzięki nim woda nie będzie uciekała nie tylko tuż przy podłodze, ale i na wyższych partiach połączeń szyby.

Samoprzylepne uszczelki do kabin

Drugi dostępny na rynku model uszczelek prysznicowym to uszczelki samoprzylepne. Ten stosunkowo nowy na rynku produkt jest innowacyjnym rozwiązaniem. Nowinka polega na montażu uszczelki bez potrzeby nasuwania jej na szkło (zamiast nasuwania uszczelkę się nakleja).

Uszczelki samoprzylepne mają niewiele elementów wykonanych z silikonu, dzięki czemu dają lepsze efekty wizualne niż rozwiązania zwykłe i magnetyczne. Jeśli więc zależy nam na perfekcyjnej estetyce wnętrza łazienkowego, która nie pomija najmniejszych szczegółów postawmy na uszczelki samoprzylepne. To minimalistyczne rozwiązanie prezentuje się dobrze i jest odporne na żółknięcie silikonu pod wpływem światła.

Uszczelki magnetyczne

Uszczelki magnetyczne stanowią najbardziej zaawansowaną technologię, umożliwiającą dokładne przyleganie do siebie poszczególnych elementów kabiny i co za tym idzie niwelują ryzyko przeciągów podczas kąpieli i oczywiście zabezpieczają przed niekontrolowanym wypływem wody z kabiny na podłogę.

Obecność magnesu w uszczelce znacznie wpływa na precyzję połączenia części kabiny, co ma szczególne znaczenie w elementach ruchomych. Uszczelki prysznicowe magnetyczne stanowią więc bardzo dokładne uszczelnienia drzwi kabinowych.